Toruń, ulica Łazienna

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Nieruchomości

Zabytkowa kamienica na sprzedaż. Cena zaskakuje!

2023-06-15 8:52

Każdy, kto posiada 550 tysięcy złotych może wziąć udział w przetargu na zakup tego niezwykle interesującego obiektu w sercu Torunia.

Piękna kamienica na sprzedaż

Do sprzedaży wyznaczono nieruchomość położoną przy ul. Łaziennej 24A, zabudowaną budynkiem oficyny kamienicy frontowej pochodzącym z 1882 r. Dostęp do działki i budynku możliwy jest poprzez wydzielony korytarz budynku głównego. Budynek oficyny został założony na planie litery L, jako obiekt czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, murowany.

Niezwykle atrakcyjne miejsce

Nieruchomość przy ul. Łaziennej 24 A jest położona w obrębie średniowiecznego zespołu miejskiego Torunia, wpisanego w dniu 6 grudnia 1997 r. na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Dodać należy, że w najbliższym sąsiedztwie znajduje się prawdziwa perła toruńskiej architektury, bowiem pod numerem 22 stoi, jak twierdzą miłośnicy miasta, jedna z najpiękniejszych kamienic w Toruniu. Jedna z niewielu średniowiecznych kamienic w Polsce z bardzo bogatym zdobnictwem na fasadzie, we wnętrzu i pozostałych pomieszczeniach w oficynie. Ślady, nadzwyczaj dobrze zachowane, widoczne są dosłownie we wszystkich pomieszczeniach na wszystkich kondygnacjach. Kamienica jest trójosiowa, z fasadą gotycką do drugiego piętra, z malowidłami geometrycznymi nad oknami i w blendach. Zachowano tu szczyt barokowy, aby podkreślić znaczenie dziedzictwa okresu, który pozostawił trwałe ślady w toruńskiej architekturze.

Tylko w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków

Wszelkie ewentualne prace remontowo-konserwatorskie w budynku bezwzględnie muszą być planowane z uzgodnieniem z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Budynek jest wyposażony w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i telekomunikacyjną. Ogrzewanie indywidualne w lokalach, piecowe, co etażowe, elektryczne. W ulicy Łaziennej przebiega sieć ciepłownicza.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 265 m2, gdzie znajduje się 7 lokali mieszkalnych, w piwnicy – pomieszczenia gospodarcze, na najwyższej kondygnacji: poddaszu – lokal nr 7 i pomieszczenia strychowe.

Cena wywoławcza wynosi 550 000 zł. Chętni do wzięcia udziału w przetargu muszą do 14 czerwca 2023 r. wpłacić wadium w wysokości 55 000 zł na konto Urzędu Miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE