Wypadek na Szosie Lubickiej: jechał pijany, wylądował na drzewie

2021-12-27 15:34

Toruńscy policjanci mieli w święta ręce pełne roboty. Pod numery alarmowe sto dwanaście i dziewięć dziewięć siedem Torunianie dzwonili w bożonarodzeniowy weekend blisko 200 razy.

Popis dali toruńscy kierowcy – funkcjonariusze z toruńskiej drogówki wykryli trzy przypadki jazdy na podwójnym gazie. Łącznie w świąteczny weekend w Toruniu doszło do 34 kolizji.

Jedna z nich wyglądała szczególnie widowiskowo. Wczesnym rankiem w drugi dzień świąt dwudziestopięcioletni kierowca Audi A3 jechał Szosą Lubicką w kierunku centrum. Nagle stracił panowanie nad samochodem i wypadł na chodnik. Po kilkakrotnym dachowaniu uderzył w drzewo kilka metrów nad ziemią i wylądował w krzakach.

Mrożąca krew w żyłach scena na szczęście nie przyniosła ofiar śmiertelnych. Zarówno kierowca, jak i jego pasażer, wyszli z wypadku bez większych obrażeń. Jak wykazała kontrola trzeźwości, kierowcy zdecydowanie za bardzo udzielił się świąteczny klimat – w jego organizmie stwierdzono półtora promila alkoholu.

Kierowca już pożegnał się z prawem jazdy, a prawdopodobnie pożegna się też na jakiś czas z wolnością. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat odsiadki. Jak poinformowała nas podinspektor Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji, dowody zgromadzone w tej sprawie trafią niebawem do sądu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE