Wypadek na Szosie Lubickiej: jechał pijany, wylądował na drzewie

2021-12-27 15:34

Toruńscy policjanci mieli w święta ręce pełne roboty. Pod numery alarmowe sto dwanaście i dziewięć dziewięć siedem Torunianie dzwonili w bożonarodzeniowy weekend blisko 200 razy.

Popis dali toruńscy kierowcy – funkcjonariusze z toruńskiej drogówki wykryli trzy przypadki jazdy na podwójnym gazie. Łącznie w świąteczny weekend w Toruniu doszło do 34 kolizji.

Jedna z nich wyglądała szczególnie widowiskowo. Wczesnym rankiem w drugi dzień świąt dwudziestopięcioletni kierowca Audi A3 jechał Szosą Lubicką w kierunku centrum. Nagle stracił panowanie nad samochodem i wypadł na chodnik. Po kilkakrotnym dachowaniu uderzył w drzewo kilka metrów nad ziemią i wylądował w krzakach.

Mrożąca krew w żyłach scena na szczęście nie przyniosła ofiar śmiertelnych. Zarówno kierowca, jak i jego pasażer, wyszli z wypadku bez większych obrażeń. Jak wykazała kontrola trzeźwości, kierowcy zdecydowanie za bardzo udzielił się świąteczny klimat – w jego organizmie stwierdzono półtora promila alkoholu.

Kierowca już pożegnał się z prawem jazdy, a prawdopodobnie pożegna się też na jakiś czas z wolnością. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat odsiadki. Jak poinformowała nas podinspektor Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji, dowody zgromadzone w tej sprawie trafią niebawem do sądu.