Wracają zawieszone połączenia kolejowe w województwie kujawsko-pomorskim

i

Autor: winterseitler/CC0/pixabay.com

Wracają zawieszone połączenia kolejowe w województwie kujawsko-pomorskim

2021-01-18 9:11

Dotyczy to dwóch tras Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz. Urząd Marszałkowski dogadał się z przewoźnikiem w sprawie stawek za przejazdy.

To dobra informacja dla podróżujących koleją. Urząd Marszałkowski informuje, że od poniedziałku (18 stycznia) przywraca połączenia kolejowe na dwóch liniach Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz.

- Przywracamy odwieszone połączenia, mimo że obostrzenia zostały przedłużone i młodzież nie wraca do szkół od 18 stycznia, a w trybie stacjonarnym powracają na razie jedynie dzieci klas I-III szkół podstawowych. Przywrócenie było możliwe, bo udało się uzyskać satysfakcjonującą stawkę od przewoźnika. Jednak trwająca epidemia covid 19 i wprowadzone w związku z tym obostrzenia martwią, ponieważ podróżnych jest mniej (średnio o 40 proc) i w efekcie będziemy musieli pokryć straty wynikające z mniejszej ilości sprzedanych biletów – informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Przewozy pasażerskie na tych liniach będzie obsługiwać Arriva, która obsługuje też pozostałe niezelektryfikowane linie w naszym regionie.

Będą realizowane od poniedziałku do piątku.

Na linii Chełmża - Unisław Pomorski - Bydgoszcz  będą jeździć 4 pary szynobusów dziennie, natomiast na linii Laskowice Pomorskie - Czersk  3 pary dziennie.

Uwagi dotyczące rozkładu jazdy pociągów możecie zgłaszać na adres: konsultacjerozkladu@kujawsko-pomorskie.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zima w Bydgoszczy
Źródło: Wracają zawieszone połączenia kolejowe w województwie kujawsko-pomorskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE