Uwaga kierowcy - spore zmiany na toruńskich ulicach już od jutra

i

Autor: Marta Łazarska

Uwaga kierowcy - spore zmiany na toruńskich ulicach już od jutra

2021-11-21 15:43

Wyłączenia ulic, dodatkowe azyle i niedziałająca sygnalizacja świetlna. To już od jutra (22.11.) czeka na kierowców na toruńskich ulicach. Gdzie napotkacie na utrudnienia?

Sporo zmian czeka na kierowców, którzy poruszają się po toruńskim Rubinkowie oraz Rudaku. Już od jutra (22.11.) Miejski Zarząd Dróg w Toruniu planuje przeprowadzić tam prace związane m.in. z budową chodnika czy modernizacją sygnalizacji świetlnej.

Szosa Lubicka/Rydygiera

Na tym skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Przed przejściem dla pieszych w obu kierunkach na środkowych pasach stworzone zostaną azyle, które umożliwią bezpieczniejsze przejście przez ruchliwą jezdnie. Oprócz wyjątkowej ostrożności, kierowcy muszą zachować czujność, ponieważ mogą posypać się mandaty. Na odcinku robót obowiązuje prędkość do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Zmiany obowiązują od poniedziałku (22.11.) od godziny 08:00 do wtorku (23.11.) do godziny 17:00.

Strzałowa od Łódzkiej do Rudackiej 

Od jutra (22.11.) z utrudnieniami muszą liczyć się także mieszkańcy Rudaka. Będzie to dotyczyło ul. Strzałowej od Łódzkiej do Rudackiej (na wysokości numeru 26). Ta będzie zamknięta dla ruchu w związku z pracami przy wyniesionym przejściu dla pieszych. Mogą one potrwać do przyszłego tygodnia, jednak później przeniosą się na wysokość Strzałowej 3. Zostaną wyznaczone objazdy ulicami Okólną i Łódzką.

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?