21. Szlachetna Paczka. Komu i jak można pomóc w Toruniu?

i

Autor: Mariusz Luda Paczki trafią do obdarowanych w Weekend Cudów

21. Szlachetna Paczka. Komu i jak można pomóc w Toruniu?

2021-11-20 12:20

Jedzenie, ubrania, ale i sprzęt AGD. To jedne z najczęściej wskazywanych potrzeb, które mają rodziny w bazie Szlachetnej Paczki. Jeśli chcielibyście spełnić marzenia podopiecznych akcji - cały czas możecie zostać ich Świętym Mikołajem.

Pani Marcie ze starówki przyda się opał, pani Marii ze Stawek potrzebna jest pralka i buty, zaś panu Adamowi z Bielan kołdra i poduszka. To tylko kilka przykładów osób, które znajdziecie w toruńskiej bazie Szlachetnej Paczki. Tysiące rodzin czeka na wasze wsparcie. Najczęściej jednak potrzeba im długoterminowej żywności, odzieży zimowej oraz  środki czystości. Wszystkie osoby, które trafiają do bazy są zweryfikowane przez wolontariuszy oraz instytucje pomocowe. Są to rodziny w ciężkiej sytuacji życiowej, dla których taki prezent jest na wagę złota.

- W Toruniu opublikowaliśmy już 88 historii rodzin, z czego 62 znalazły już swojego darczyńcę. Wolontariusze cały czas odwiedzają rodziny i docierają z mądrą pomocą. To oznacza, że codziennie do naszej bazy dopisywane są kolejne osoby. Bardzo ważne dla nas jest to, by żadna rodzina nie została bez pomocy - powiedziała nam Emilia Jagielska, koordynatorka Szlachetnej Paczki z rejonu toruńskiego.

Kto może zostać darczyńcą? Może nim zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę, dla której chcecie przygotować paczkę. Można to zrobić ze swoimi znajomymi, bliskimi a nawet kolegami z pracy. Taką paczkę w ubiegłym roku przygotowali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Szczegóły w naszym materiale TUTAJ.

Wszystkie paczki zostaną przekazane w trakcie Weekendu Cudów, który wypada 11 i 12 grudnia.

Sonda
Czy wesprzesz Szlachetną Paczkę w tym roku?