Utwory Bacha grane na gitarze basowej i klarnecie. Toruński muzyk Aron Blum wystąpi w piątek

2020-09-24 13:40 Paweł Jankowski
Aron Blum
Autor: Przemysław Skrzydło Aron Blum

Dla purystów to będzie szarganie świętości. No bo przecież utworów Bacha nie można grać na elektrycznym basie i klarnecie. W epoce kompozytora takich instrumentów nie było. Miłośnicy niecodziennych poszukiwań muzycznych będą zachwyceni mogąc wziąć udział w odczytaniu spuścizny wielkiego kompozytora na nowo. Koncert jest organizowany pod hasłem My Music For Peace przez Fundację Boryna.

Aron Blum - toruński muzyk jazzowy, wirtuoz gitary basowej, zaprasza w piątek wieczorem na koncert, jakiego jeszcze w Toruniu nie było. Będą to utwory Jana Sebastiana Bacha w bardzo niecodziennych aranżacjach. Można rzec, że wręcz rewolucyjnych. Utwory koncertu „Bach in Time” usłyszymy zagrane na gitarze basowej, klarnecie i saksofonie. Muzykowi towarzyszyć będzie bowiem Mariusz Hejnicki. Jak obiecuje muzyk, to będzie wieczór medytacji i wyciszenia. Aron Blum obiecuje, że wszystkie nuty i akordy będą się zgadzać z oryginałem, ale brzmienie będzie zupełnie inne. Początkowo Blum zamierzał zagrać w Toruniu z wirtuozem elektrycznych skrzypiec Stevem Kindlerem, jednak pandemia zatrzymała go na Węgrzech. Jak jednak obiecuje Aron, jeszcze do wspólnego grania powrócą.

W programie koncertu m.in.

- Adagio BWV 974 - Prelude #10 in B Minor BWV 855a - Allemande from Suite#6 in D Major for solo Cello - Sarabande from Suite#2 in D Minor for solo Cello - Aria, Goldberg Variations - Two- Part Invention#4 in D Minor oraz instrumentalne wersje psalmów z fraz hebrajskich z płyty "Chesed" Arona Bluma.

Koncert Bach in Time już w piątek w Kościele Ewangelicko-Augsburskim na Wałach gen. Sikorskiego o godzinie 19.00.

Z Aronem Blumem rozmawia Paweł Jankowski
Bach in Time
Autor: Aron Blum Bach in Time
Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.