Toruńskie historie i pokaz mody. Książnica Kopernikańska zaprasza na powrót do stylizacji sprzed stulecia

i

Autor: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Toruńskie historie i pokaz mody. Książnica Kopernikańska zaprasza na powrót do stylizacji sprzed stulecia

2022-08-26 13:04

Jak ubierano się w latach 20. i 30. XX wieku? O tym nie tylko dowiemy się, ale i zobaczymy na własne oczy dzięki Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Nie zabraknie lokalnych historii i wyjątkowych stylizacji z epoki.

Pokaz mody, ubraniowy savoir-vivre czy informacje o toruńskich miejscach, gdzie kreowano gusta sprzed ponad stu lat. Do takiego powrotu do przeszłości zaprasza Książnica Kopernikańska. Wszystko to w ramach spotkania "Kanony mody w latach międzywojennych: pokaz stylizacji i toruńskie historie". Jak sama nazwa wydarzenia wskazuje - nie zabraknie też historycznych anegdotek dotyczących mody lokalnej. O to zadbają Katarzyna Kluczwajd oraz Artur Kowalczyk, który jest również autorem pokazu mody.

Wśród atrakcji wyliczanych przez Książnicę Kopernikańską znajdziemy także modowy savoir vivre, kanony mody międzywojennej, toruńskie salony i pracownie odzieżowe, składy z niezbędnymi akcesoriami, obuwiem i ozdobami oraz lokalne wydarzenia modowe. Wstęp na dzisiejsze (26.08.) wydarzenie jest bezpłatny. Impreza startuje o godzinie 18:00 w ogrodzie Książnicy Kopernikańskiej. Jeśli pogodowa aura nad Toruniem nie dopisze - zostanie przeniesiona do biblioteki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE