Toruńskie centra handlowe już otwarte. Przed wizytą warto zapoznać się z zasadami i ograniczeniami podczas zakupów

2020-05-04 11:00
Galerie handlowe wznawiają działalność
Autor: M.Witt-Ratowska Galerie handlowe wznawiają działalność

Zakupy w galeriach handlowych znowu są możliwe. Ale najważniejsze, by robić to z głową i w miarę bezpiecznie. Rząd zniósł kolejne ograniczenia w handlu - od dziś (4 maja) otwierają się galerie, mogą wznowić działalność hotele, a markety budowlane będą czynne także w weekendy. To w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki w Polsce.

Do tej pory w toruńskich sklepach wielkopowierzchniowych mogliśmy zrobić tylko zakupy spożywcze. Teraz wejdziemy także do sklepów z odzieżą, biżuterią, elektroniką, sportowych czy kosmetycznych. 

Najbardziej istotne ograniczenia:

  • otwarcie, ale z limitem osób (na jedną osobę musi przypadać 15 m2 powierzchni) i zachowaniem 2-metrowego dystansu społecznego,
  • w galeriach nadal zamknięte pozostają kluby fitness, przestrzeń rekreacyjna, kina, miejsca zabaw dla dzieci,
  • restauracje w centrach handlowych otwarte, ale niczego nie zjemy na miejscu, tylko dania na wynos,
  • obowiązkowe są maseczki i jednorazowe rękawiczki,
  • podczas przemieszczania się po centrach handlowych należy trzymać się prawej strony,
  • na parkingu zajmujemy co drugie miejsce;

Zwracajmy uwagę na informacje, kartki, wskazówki, kierunki poruszania się i miejsca wyznaczone do czekania, które pojawiły się w sklepach.
Toruńskie galerie i centra przygotowały się na powrót kupujących. Na swoich stronach zamieściły przydatne i konieczne informacje, na przykład Atrium Copernicus czy Plaza:

Dziś odmraża się także branża hotelowa. Mogą ruszyć hotele i miejsca z noclegami, ale bez basenów, siłowni, rekreacji i restauracji - posiłki można jeść tylko w pokojach. Zielone światło mają również muzea, galerie sztuki, biblioteki. W Toruniu na razie niewiele placówek korzysta z takiej możliwości, niektórzy się przygotowują na przyjęcie zwiedzających i zapowiadają otwarcie w weekend lub w przyszłym tygodniu. Tematowi się przyglądamy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE