Tak w Chorwacji oszukują turystów

i

Autor: pixabay

Wakacje

Tak w Chorwacji oszukują turystów. Trzeba uważać na...laweciarzy

2024-05-06 8:01

Polacy pokochali wakacje w Chorwacji. Rok temu ten leżący nad Adriatykiem kraj odwiedziło milion turystów z Polski, a w tym roku zanosi się na więcej. Osoby, które wybierają się do Chorwacji samochodem, powinny się mieć na baczności. Oszuści znaleźli bardzo sprytny sposób na turystów podróżujących w ten sposób. Można stracić tysiące złotych.

W czasie tegorocznych wakacji w Chorwacji, trzeba uważać nie tylko na krztusiec, ale także na oszustów, którzy znaleźli sobie bardzo sprytny sposób na turystów. Na ich celowniku są osoby, które podróżują samochodem. Cały proceder opisują instagramerzy, prowadzący profil tripzpolakami.pl. Jak wyjaśniają, przy autostradzie można napotkać laweciarzy, którzy oferują swoją pomoc. Za transport samochodu liczą sobie jednak astronomiczne kwoty, sięgające kilku tysięcy euro.

- Tacy laweciarze tylko CZEKAJĄ! Bądźmy OSTROŻNI! NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ! CIESZMY SIĘ WAKACJAMI BEZ PROBLEMÓW! - piszą twórcy profilu tripzpolakami.pl i przypominają, że w czasie wakacji nad bezpieczeństwem turystów czuwają policjanci z Polski, do których zawsze można się zgłosić po pomoc.

W 2023 roku Chorwację odwiedziło 1,08 miliona turystów z Polski – podaje Chorwacka Wspólnota Turystyczna. Pod tym względem wyprzedzają nas jedynie Niemcy, Słowenia i Austria. W tym roku zanosi się na jeszcze większy book turystyczny. Jak wynika z danych serwisów turystycznych, liczba rezerwacji jest już większa niż w zeszłym roku.

To najpiękniejsze plaże na świecie. "Trafią prosto na Twoją listę marzeń"

ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52