Torunianie licytują dla Fundacji Światło. Artyści dla Śpiochów 2021

2021-09-28 11:04
Torunianie licytują dla Fundacji Światło. Artyści dla Śpiochów 2021
Autor: Michał Kaproń Organizatorka licytacji Grażyna Rucińska prezentuje licytowane przedmioty.

Rozpoczęła się wielka licytacja dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego fundacji Światło. Każdy z nas może wesprzeć pacjentów w śpiączce i ich opiekunów, jednocześnie stając się właścicielem czegoś naprawdę niezwykłego.

Unikatowe płyty winylowe, osobiste przedmioty podarowane przez znanych artystów, rękodzieło i wiele innych wartościowych rzeczy można już obejrzeć na facebookowej stronie Licytacji "Artyści dla Śpiochów". Dochód z aukcji będzie przeznaczony na bieżące działanie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, który zajmuje się rehabilitacją osób, które po wypadkach, udarach, czy podtopieniach zapadły w śpiączkę.

Opieka nad takimi osobami jest niesamowicie trudna. Najczęściej mają one przykurcz kończyn, trzeba ich masować, pionizować, ćwiczyć z nimi, by nie wystąpił zanik mięśni. W warunkach domowych jest to bardzo ciężka sprawa – powiedziała nam Grażyna Rucińska, organizatorka licytacji.

Do akcji włączyło się wielu artystów. Zbigniew Krzywański wystawił Zieloną Płytę Republiki, wśród winyli znajdziemy też krążek zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Aktor Teatru Horzycy Paweł Tchórzelski podarował na aukcję statuetkę Nagrody Teatralnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na licytację trafią też obrazy prof. Bogumiły Pręgowskiej i Marii Szurmiej.

Zasady akcji są bardzo proste. Na facebookowej stronie Licytacja "Artyści dla Śpiochów 2021" umieszczane są zdjęcia przedmiotów – swoją propozycję ceny możemy umieścić w komentarzu. Organizatorzy zapowiadają, że do licytowanych przedmiotów będą sukcesywnie dołączać kolejne. Licytacje będą trwać do 10 października. Toruńskich śpiochów można też wesprzeć wrzucając zakrętki do specjalnych koszy w kształcie wielkiego czerwonego serca, o którym więcej przeczytacie poniżej: