Toruń światłoczuły: „Wystaw się w CSW” po raz dziesiąty

2022-01-10 22:30
CSW  w Toruniu ma nowego dyrektora
Autor: Małgorzata Litwin, www.torun.pl Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie mają okazję pokazać swoje prace w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Trwa nabór zdjęć do X. Edycji konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW”.

Zdjęcia robi każdy z nas, a większość z nich ginie w mrokach archiwów, kart pamięci i dysków twardych. Torunianie, którzy patrzą na świat przez obiektyw aparatu mają co roku szansę pokazać swoją twórczość tysiącom odwiedzających CSW Znaki Czasu.

Dajemy możliwość zestawienia rożnych dróg fotograficznych. Głównym motywem jest danie przestrzeni mniej znanym twórcom w dziedzinie fotografii. Dajemy szansę zarówno całkowitym amatorom, ale również osobom, które zajmują się fotografią zawodowo od wielu lat – powiedział nam Dawid Lewandowski z CSW Znaki Czasu w Toruniu.

Do 20 stycznia można przysyłać swoje prace w formie cyfrowej za pośrednictwem elektronicznego formularza. Autorzy wyselekcjonowanych fotografii zostaną poproszeni o przysłanie swoich prac w formie papierowej, a 4 marca odbędzie się wernisaż wystawy fotografii laureatów konkursu. Specjalnym wyróżnieniem dla jednego z laureatów jest Nagroda Dyrektora CSW, czyli możliwość zorganizowania wystawy autorskiej. W tym roku pokonkursowa wystawa zostanie poświęcona twórczości Moniki Cichoszewskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE