Godzina dla Ukrainy

i

Autor: Freepik Toruń i cała Polska solidarni z walczącą Ukrainą

Toruń solidarny z walczącą Ukrainą! Będzie "Godzina dla Ukrainy"

2022-12-21 10:11

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia dla obywateli Ukrainy będą trudne. W ramach solidarności z naszymi sąsiadami ze Wschodu nie tylko wysłany zostanie transport z darami, ale też dzisiaj o godzinie 20.00 na godzinę zgaśnie iluminacja mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. To symbol pamięci o trwającej wojnie.

Wojna na Ukrainie i święta

Święta Bożego Narodzenia, które powinny być czasem pełnym ciepła i dobra, będą w tym roku koszmarem dla mieszkańców zaatakowanej Ukrainy. Każdego dnia rosyjskie rakiety niszczą ich miasta, domy, a także infrastrukturę energetyczną Ukrainy, czego skutkiem są przerwy w dostawie energii na terenie całego kraju. W tym momencie około 14 mln mieszkańców Ukrainy nie ma dostępu do prądu, ciepła i wody.

Solidarność z Ukrainą

W odpowiedzi na apel Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 21 grudnia o godzinie 20.00 Toruń dołączy do międzynarodowej akcji „Godzina dla Ukrainy”. Tak jak w wielu polskich i europejskich miastach, tak i w Grodzie Kopernika na godzinę wyłączona zostanie jedna iluminacja. U nas będzie to oświetlenie mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. W ten sposób symbolicznie pokażemy, że wiemy o warunkach, w jakich tegoroczne Święta spędzą nasi ukraińscy sąsiedzi. Ta godzina to ważny gest pokazujący, że pamiętamy o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą i nie jesteśmy obojętni.

Bądźmy solidarni z krwawiącą Ukrainą!