Toruń. Firma TOREC rozpoczęła sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie! Zobacz, ile zapłacisz!

2022-12-06 14:05
Węgiel w Toruniu
Autor: Freepik Od 2 grudnia rusza w Toruniu sprzedaż węgla w preferencyjnych cenach

Od 2 grudnia będzie można kupić w Toruniu węgiel po preferencyjnej cenie! Dystrybucję węgla poprowadzi firma TOREC, która w tym celu została wybrana przez miasto. Sprzedaż węgla po niższych cenach jest elementem wsparcia Polaków w dobie inflacji oraz galopujących cen surowców.

Od 2 grudnia rusza w Toruniu sprzedaż węgla w preferencyjnych cenach. Dystrybucję będzie prowadziła firma TOREC, która została wybrana przez miasto. Węgiel ten będzie kosztował 1 950 zł za tonę. W cenie są koszty transportu, pod warunkiem zakupu co najmniej 500 kg węgla.

Spółka TOREC została wytypowana przez miasto jako podmiot pośredniczący w sprzedaży węgla. Firma ostatnimi czasy zawarła umowę z PGE Paliwa i dokonała preferencyjnego zakupu węgla na potrzeby uprawnionych gospodarstw domowych na terenie Torunia.

Dystrybucja będzie realizowana od 2 grudnia (piątek) w siedzibie firmy przy ul. Ceramicznej 6 - wjazd od ulicy Ukośnej. Bieżące informacje na temat węgla oraz dojazdu znajdują się na stronie internetowej firmy TOREC

Mieszkaniec Torunia będzie mógł uzyskać węgiel w preferencyjnej cenie po uzyskaniu w Urzędzie Miasta Torunia zaświadczenia uprawniającego do tego zakupu. Z nim należy udać się do firmy TOREC. Tam dokonana zostanie weryfikacja zaświadczenia. Po kontroli zostanie wystawiona faktura za zakupiony węgiel i dopiero wtedy możliwy będzie zakup. Płatności można dokonać gotówką, kartą lub blikiem.

Po podpisaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (wymóg RODO), mieszkaniec otrzyma dokument potwierdzający jakość węgla oraz oświadczenie o jego pochodzeniu. Następnie pracownicy firmy TOREC uzgodnią termin dostawy węgla. W dzień dostawy klient zostanie poinformowany o godzinie dostawy. Będzie trzeba u kierowcy potwierdzić fakt otrzymania węgla.

Cena węgla wynosi 1.950 zł brutto za tonę. Zawiera ona koszty transportu węgla pod wskazany przez mieszkańca adres. Warunkiem jest zakup węgla w ilości od 500 kg do 1.500 kg. Jeśli mieszkaniec kupi mniejszą ilość węgla, wówczas będzie musiał zorganizować transport we własnym zakresie lub zlecić go odpłatnie firmie TOREC na uzgodnionych warunkach.

W firmie TOREC można kupić węgiel "luzem" (bez pakowania) i w dwóch sortymentach:

  • Ekogroszek– wymiary ziaren węgla 8÷25 mm,
  • Orzech – wymiary ziaren węgla powyżej 25 mm (zwykle mieszczą się w przedziale 25÷60 mm).

Węgiel pochodzi z Kolumbii. Klienci będą obsługiwani w TOREC od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty od godziny 8:00 do 13:00. Informacje na temat sprzedaży preferencyjnej można uzyskać w spółce TOREC pod nr tel. 667 663 723.

Wnioski o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu taniego węgla przyjmowane są od 14 listopada 2022 r. w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 12. Pierwszy wniosek, na 1500 kg, można złożyć do 31 grudnia 2022 r., natomiast drugi wniosek - na kolejne 1500 kg - będzie przyjmowany od 2 stycznia 2023 r.

Uprawnione do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia umożliwiającego zakup taniego węgla są osoby, które otrzymały już dodatek węglowy, bądź osoby, którym dodatek został przyznany, ale środków na dzień dzisiejszy jeszcze nie otrzymały. Ponadto ustawodawca umożliwił złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia dla osób, które nie są uprawnione do dodatku węglowego, ale w przypadku takich osób kryterium weryfikującym jest wpisanie posiadanego źródła spalania paliw w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE