Toruń jeszcze bliżej kosmosu!

2021-12-09 8:59

To będzie prawdziwy kosmos. Budowa dwóch nowych budynków przy Toruńskim Inkubatorze Technologicznym, a już teraz umowa z Polską Agencją Kosmiczną - Fundacja Przedsiębiorczy Toruń poszerza swoją działalność w strefie rozwoju i budowy sektora kosmicznego w naszym mieście.

Projekt ma wspierać startupy i firmy technologiczne, które będą tu rozwijać i realizować swoje projekty naukowe i patenty. Mowa tutaj o działaniach w ramach „Space Labs” oraz „Space EduHUB” - informuje prezes Toruńskiego Inkubatora Technologicznego, Paweł Żywiecki. Podpisywana umowa jest szansą na poszerzenie działalności promującej kosmos i technologie kosmiczne. Polska Agencja Kosmiczna integruje potrzeby współczesnego państwa oraz nowoczesnego społeczeństwa z tym, co oferuje nauka oraz innowacyjni przedsiębiorcy – mówił prezes, prof. Grzegorz Wrochna. Podpisana z Polską Agencją Kosmiczną umowa jest szansą rozwoju dla bardzo wielu toruńskich firm. Jedna z nich już od dekady pracuje nad bezpieczeństwem satelitów.

Toruń jeszcze bliżej kosmosu!
Krwiobus na Kujawach i Pomorzu zbiera najcenniejszy dar!

Projekt zakłada ścisłą współpracę z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Zakładem Astrofizyki Centrum Astronomicznego Polskiej Akademii Nauk czy wysoko cenionego Obserwatorium Astronomicznego UMK w podtoruńskich Piwnicach.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE