Tofifest czeka na wolontariuszy. Bileter, opiekun gości, recenzent czy fotoedytor mile widziani [SZCZEGÓŁY]

2021-05-19 20:42
Tofifest/archiwum
Autor: M.Witt-Ratowska Tofifest/archiwum

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest coraz bliżej. Już nie jesienią, tylko u progu lata. Do 10 czerwca trwa jeszcze nabór na filmy konkursowe, ale to także termin dla tych, którzy chcą przy festiwalu pomagać, sprawdzić i wykorzystać swoje umiejętności lub zdobywać nowe doświadczenia w branży filmowej oraz organizacji wydarzeń. Choć oficjalnie nie ma jeszcze zbyt wielu informacji, to widzowie mogą się już bawić w tradycyjną zgadywankę.

Toruńskie święto niepokornego kina w tym roku będzie od 30 czerwca do 4 lipca. Na razie pewne są dwa pasma konkursowe, wciąż trwa nabór debiutów i filmów fabularnych do ON AIR oraz do konkursu polskiego FROM POLAND (fabularne, dokumentalne i animowane). Pisaliśmy o tym TUTAJ. Zwycięzcy otrzymują Złote Anioły i nagrody pieniężne. Filmy oceniają osobowości kina, publiczność i Jury Młodych.

Kolejne Złote Anioły lecą do wybitnych postaci polskiego i europejskiego kina, oczywiście za niepokorność twórczą. Na ostatnim, w całości online Tofifeście, nie było jednak nagrody za całokształt. Do tego Flisak, czyli nagroda Prezydenta Miasta Torunia dla najlepszego twórcy z regionu.

Do 10 czerwca zgłoszenia wolontariuszy

Czekają rozmaite stanowiska. Można pracować przy biletach, obsłudze sali, gości, koncertów, rezerwacjach, itp. Ale poszukiwane są również osoby z doświadczeniem recenzenta, edytora, technika, dźwiękowca, grafika, redaktora czy dziennikarza, itp. Formularz na stronie festiwalu. Chętnych czeka jeszcze rozmowa kwalifikacyjna. Organizatorzy podkreślają, że w związku z pandemią obowiązuje reżim sanitarny.

Zanim poznamy więcej szczegółów, w tym motyw przewodni i laureatów, można wziąć udział w tradycyjnej od kilku edycji zabawie i zgadywance, kto pojawi się na festiwalowych koszulkach. Typowań oczywiście mnóstwo:

Kto wygra Eurowizję 2021? | ESKA XD - CD-ROOM #21
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE