Policja

i

Autor: Radio ESKA Tarnów Policja

Próba samobójcza

To były chwile grozy. 16-latka skoczyła do Wisły, życie uratował jej policjant!

2024-04-21 19:28

Toruński policjant ryzykując własne życie, uratował 16-latkę, która skoczyła z mostu do Wisły (środa, 17.04) Nie zważając na wiry, silne prądy oraz niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc młodej kobiecie, która tonęła w nurcie rzeki.

Skoczyła do Wisły. Na ratunek rzucił się policjant

W środę (17 kwietnia 2024 r.) przed godziną 16:00 toruńscy mundurowi otrzymali informację o 16-letniej dziewczynie, której życie było zagrożone utonięciem w Wiśle. Na miejsce w okolice mostu im. Piłsudskiego wysłano funkcjonariuszy.

Po przybyciu na miejsce policjanci z toruńskiego Śródmieścia zauważyli kobietę, która wpadła z mostu drogowego do Wisły. Mundurowi ruszyli na ratunek potrzebującej. Kobieta co chwila znikała pod powierzchnią wody i wynurzała się, wzywając ratunku. Bardzo szybko przemieszczała się z prądem rzeki.

Na bulwarze, pojawił się też starszy aspirant Łukasz Grabowski, który nadzorował działania poszukiwawcze funkcjonariuszy.Policjant zdjął z siebie część munduru, zerwał umieszczone na nabrzeżu koło ratunkowe i wskoczył do Wisły. Mimo silnego nurtu oraz bardzo niskiej temperatury wody, przepłynął około 100 metrów, po czym złapał tonącą nastolatkę.

Szybko do policjanta i dziewczyny podpłynęli też pracownicy pobliskiej Przystani Akademickiego Związku Sportowego.

Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej.

Gratulujemy mundurowemu, który wykazał się dużą odwagą i pełnym profesjonalizmem.