Tłusty czwartek 2023. Zobacz, czym zajadają się Polacy! Co najsłodsze i najpyszniejsze?

2023-02-16 8:50

Tłusty czwartek to jedno z najbardziej ulubionych przez Polaków święto. Dla wielu łasuchów i fanów słodkości to dzień wyczekiwany przez cały rok. W tym roku mimo kryzysu oraz inflacji nie zanosi się na mniejsze spożycie pączków, faworków itd. Czy w tym dniu zajadają się Polacy? Sprawdziliśmy!

W tym roku tłusty czwartek przypada na 16 lutego. W całej Polsce tego dnia odbywa się wielka fiesta dla łasuchów i miłośników słodkości. Z badań statystycznych wynika, że nad Wisłą niezmiennie największym powodzeniem tego dnia cieszą się pączki. Na drugim miejscu są faworki. Obserwujemy jednak pewne zmiany w nawykach żywieniowych. Coraz częściej wskazywane są  inne rodzaje słodkich przekąsek. Popularność zyskały precle oraz rozmaite produkty ze zbóż. To świadczy o wzroście tendencji prozdrowotnych. Pamiętajmy jednak, że warto mieć umiar w jedzeniu, gdyż grozi to niestrawnością i mdłościami - szczególnie przy słodkościach.

Ciekawe, czy w tym roku uda się pobić rekord "pączkowy", który został ustanowiony w 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Wtedy to rekord Guinnessa pobiła Leah Shutkever, która w ciągu trzech minut, bez oblizywania warg zdołała zjeść w całości aż 10 pączków! Bądźmy dobrej myśli, Polacy mają bowiem wielkie możliwości konsumpcyjne w kontekście wyrobów cukierniczych.

Zachęcamy do obejrzenia naszej "słodkiej" galerii zdjęć!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE