Ta kobieta urodziła 69 dzieci! Kobieta pobiła światowy rekord rodzenia!

2023-02-09 8:35
Urodziła 69 dzieci
Autor: FB/Wyspa Mężczyzn w morzu Kobiet Ta kobieta urodziła 69 dzieci!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jaka kobieta urodziła najwięcej dzieci w dziejach i ile ich było, to właśnie dajemy wam odpowiedź! Historia szaleńcza, ale jednak prawdziwa. Rekord w rodzeniu pobiła Fiodorova Wasilyeva, Rosjanka z miejscowości o śmiesznej nazwie - Shuja.

Współcześnie świat zachodni zmaga się z dramatycznym spadkiem liczby urodzin. Sytuacja demograficzna nie napawa optymizmem. Wpływ na niską dzietność m.in. w Polsce ma wiele czynników: zła polityka państwa, dominacja i warcholstwo Kościoła katolickiego, kiepska służba zdrowia, kosztowna prywatna opieka lekarska, niskie pensje, nieludzko drogie kredyty mieszkaniowe i brak odpowiednich warunków mieszkaniowych, niestabilna sytuacja geopolityczna (wojna Rosji przeciw Ukrainie) i wiele, wiele innych.

Na brak dzieci nie można było jednak narzekać w przeszłości. Rekord w dzietności i porodach pobiła swego czasu pewna Rosjanka z miejscowości Shuja. Dla porządku i pełni narracji dodam, że było to w XVIII wieku. Kobieta, o której mowa nazywała się Fiodorova Wasilyeva i przypisano jej urodzenie 69 dzieci. Kwestią dyskusyjną pozostaje problem żywych oraz martwych urodzin.

Dziś można zastanawiać się, jakim cudem kobieta była w stanie (przy ówczesnej medycynie w Rosji) urodzić tak wiele dzieci. Archiwalia miejskie wskazują, iż większość jej ciąż była mnoga. W sumie było ich aż 27! Kobieta miała urodzić cztery razy czworaczki, siedem razy trojaczki oraz 16 razy bliźniaki. Wydaje się, iż te predyspozycje rozrodcze wynikały z cech genetycznych i biologicznych. Ostatnie dziecko urodziła, gdy miała ponad 50 lat!

Co ciekawe, po śmierci żony, jej owdowiały mąż ożenił się ponownie i miał jeszcze 18 dzieci!

W Polsce rekord należy do rodziny Karczewskich z gminy Grodziczno na Mazurach. Mają 21 dzieci - 11 chłopców i 10 dziewczynek! 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE