Speedway Grand Prix w Toruniu do roku 2021!

2020-02-14 12:54

Speedway Grand Prix w Toruniu do roku 2021. Gmina podpisała ostatnią umowę z firmą BSI, a w zasadzie aneks do umowy, który zapewnia miastu organizację zawodów jeszcze w roku 2021. Później, prawa do organizacji SGP będzie miała związana z Eurosportem – grupa Discovery.

- Początki zawodów Grand Prix w Toruniu sięgają roku 2010, kiedy to 19 czerwca tytuł indywidualnego mistrza świata zdobywał Tomasz Gollob. W tym roku zawody organizowali będziemy już po raz jedenasty – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

SGP w Toruniu z firmą BSI do roku 2021

Oprócz historycznej imprezy z 2010 roku Polacy jeszcze trzykrotnie wygrywali rundy SGP w Toruniu: Adrian Miedziński (2013, startujący z dziką kartą), Krzysztof Kasparzak (2014) i Patryk Dudek (2017). Natomiast sukces Tomasza Golloba powtórzył w 2019 roku Bartosz Zmarzlik.

Adrian Miedziński do dziś wspomina ten sukces i atmosferę na Motoarenie. Nie wykluczone, a nawet bardzo prawdopodobne, że z dziką kartą pojawi się w zawodach także w tym roku.

Jak SGP wspomina Adrian Miedziński?

Toruńska runda SGP w 2021 r. ma być ostatnią w Europie. Od 2022 r. prawa do organizacji żużlowego widowiska pozyskała firma Eurosport Events, należąca do grupy Discovery. To będzie godne pożegnanie BSI z cyklem SGP – powiedział dyrektor zarządzający, Paul Bellamy.

W roku 2021 BSI pożegna się z SGP. Toruń to godne miejsce - uważa Paul Bellamy z BSI

Najbliższa, tegoroczna runda SGP w Toruniu odbędzie się 3 października 2020 r. Zarówno BSI, jak i  miasto nie zdradziły warunków finansowych umowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE