Słońce i ciepło do środy. W czwartek przyda się parasol

2021-09-27 7:38
Do środy w Toruniu słonecznie i ciepło
Autor: www.pixabay.com Mamy złotą, polską jesień

Do środy w Toruniu słonecznie i ciepło. Na termometrach około 18 stopni Celsjusza. Od czwartku chłodniej, przydadzą się parasolki, bo synoptycy zapowiadają przelotny deszcz. W piątek od rana wystąpią lokalne zamglenia, czyli...jesień w pełni!

W poniedziałek słońce będzie dominować na niebie (zachmurzenie małe/umiarkowane) i oczywiście bez opadów. Napływać będzie dość ciepła masa powietrza, która po południu ogrzeje się do około 18 stopni Celsjusza. Południowo wschodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne będą obojętne.

Prognoza pogody cieszy, bo wielu z nas liczy na złotą, polską jesień. W słońcu cały czas ładujemy akumulatory przygotowując się na długie, jesienno-zimowe wieczory. Do środy mamy na to doskonałą okazję, bo słońca na pewno nie zabraknie. Przyzwoicie będzie też na termometrach, co zachęca do jesiennej aktywności. Na wielu trasach i ścieżkach rowerowych cały czas możemy napotkać biegaczy, czy cyklistów. Nie brakuje też osób jeżdżących na rolkach, czy deskorolkach. Łapcie jesienne słońce, bo od czwartku nieco się zachmurzy, a wówczas mogą przydać się parasolki. Wtedy też warto się cieplej ubrać, bo do piątku na termometrach około 15 stopni ciepła. W piątek mogą wystąpić lokalne zamglenia.

AQUA Toruń otwarte!

To ważna informacja dla wszystkich kierowców, bo jak wiadomo mgły i zamglenia ograniczają widoczność. Mniejsza prędkość, ale i dbałość o czystość szyb wpływają na wasze bezpieczeństwo. Przed wyjazdem sprawdźcie zatem poziom płynu w spryskiwaczach i stan waszych wycieraczek. Czysta szyba oznacza większą widoczność, co w przypadku mgieł i zamgleń może mieć kluczowe znaczenie. To też czas, by już teraz pomyśleć o zmianie opon z letnich na zimowe. W czasie złotej, polskiej jesieni mogą się przecież zdarzać dni z jesienną szarugą. Uczulcie swoich najbliższych pieszych, by idąc do/ze szkoły, czy pracy - zakładali odblaski i to nie tylko poza terenem zabudowanym. Są bardziej widoczni, zwłaszcza przy szybciej zapadających ciemnościach. I jak popada, kierowcy - noga z gazu! W mieście prędkość dozwolona to 50, a poza miastem 90 km/h. Tam, gdzie modernizacje - zwolnicie co najmniej do 40-tki. Szerokiej drogi i...słońca bez końca!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE