Stara Szkoła Koncert

i

Autor: Stara Szkoła Stara Szkoła "Koncert"

Stara Szkoła nagrała płytę z muzykami SBB. Koncert z gośćmi w poniedziałek w Pameli

2021-09-25 7:44

Inowrocławska grupa Stara Szkoła swoje 10-lecie świętowała w wyjątkowy sposób – muzycy do udziału rocznicowym w koncercie zaprosili prawdziwe legendy polskiego rocka i bluesa: Józefa Skrzeka, Apostolisa Anthimosa i Michała Kielaka. W poniedziałek w Hard Rock Pubie Pamela zagrają koncert z udziałem gitarzysty SBB promujący płytę „Koncert”.

W ubiegłym roku w lutym Starej Szkole stuknęło 10 lat. Muzycy postanowili uczcić to koncertem. Na świetny pomysł wpadł Henryk Chyła, by zaprosić gości. Mierzył wysoko i udało się namówić prawdziwe osobistości – 2/3 składu legendarnej grupy SBB i znakomitego harmonijkarza Michała Kielaka. Jak powiedział mi gitarzysta i wokalista zespołu Tomasz Kuczma, ci wspaniali muzycy zgrali się z nimi i stali się częścią Szkoły. Słychać to na płycie „Koncert”, która jest dokumentem tego niezapomnianego wydarzenia. Wszyscy fani prawdziwego rockowego grania powinni posłuchać jaka magia wytworzyła się wtedy. Gdy już będziecie mieć tę płytę, to zacznijcie słuchanie od piosenki „Nieruchomy”. Miód na uszy fana rocka i… SBB.

Kiedyś zapytałem inowrocławskich muzyków o znaczenie nazwy grupy. Okazało się, że granie rozpoczęli w starej szkole i to była sala prób, ale moim zdaniem ta nazwa stanowi definicję muzyki przez nich granej . Jak to się teraz modnie mówi jest to oldskul – czyli „stara szkoła” - blues rockowe granie, które było, jest i będzie zawsze modne. Żywa muzyka grana przez żywych ludzi.

Jak Stara Szkoła prezentuje się na żywo, będziecie mogli przekonać się już w poniedziałek. Muzycy zaprosili Apostolisa Anthimosa z SBB i zagrają wspólnie w Hard Rock Pubie Pamela. Będzie to także połączone z premierą płyty „Koncert” wydanej przez HRPP Records.

Stara Szkoła

i

Autor: HRP Pamela Stara Szkoła
Rozmawiamy z Tomaszem Kuczmą i Henrykiem Chyłą ze Starej Szkoły