Skończył się zasiłek opiekuńczy. Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli [AUDIO]

2020-07-29 13:39 Mariusz Luda
Skończył się zasiłek opiekuńczy. Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli
Autor: www.pixabay.com Koniec wypłat oznacza, że rodzice muszą wrócić do pracy

Zakończyły się wypłaty zasiłku opiekuńczego, który ze względu na epidemię koronawirusa przysługiwał rodzicom dzieci do lat 8. Oznacza to, że teraz będą musieli wrócić do pracy, a dzieci pójdą do żłobka lub przedszkola.

Zasiłek opiekuńczy był wypłacany do 26 lipca. Teraz, kiedy rodzice już muszą wrócić do pracy, mogą zostawić swoje dzieci w toruńskich przedszkolach i żłobkach, które funkcjonują zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi.

W trzech żłobkach miejskich, zgodnie z zaleceniami sanitarnymi, dla dzieci przygotowano ponad 350 miejsc, ale zainteresowanie zwłaszcza w sezonie wakacyjnym – jest na razie niewielkie. Mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Zakończył się zasiłek opiekuńczy. Rodzice wracają do pracy, a dzieci do żłobków i szkół

Gmina przygotowała też miejsca dla nieco starszych dzieci, które opiekę znajdą w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. To ponad 2500 miejsc.

Z opieki w przedszkolu korzysta nieco ponad pół tysiąca osób

Opieka w ramach oddziałów przedszkolnych świadczona jest w części budynków szkół podstawowych. Zainteresowanie tu jest jednak niewielkie, dlatego ich pracownicy będą mieć więcej czasu na urlop.

Zainteresowanie oddziałami przedszkolnymi w szkołach jest niewielkie

W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń przygotowano 2583 miejsca. Obecnie, z opieki korzysta nieco ponad pół tysiąca dzieci.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta