Ferie w Toruniu

i

Autor: Facebook

Ferie w Toruniu

Rozpoczęły się ferie. Co dzieciom oferuje miasto?

2024-02-21 7:19

Rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. W Toruniu, jak zwykle nie zabraknie propozycji aktywnego spędzania czasu przez odpoczywające dzieci i młodzież, ale i przybywających do miasta turystów.

Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim zaczną się 12 lutego. Toruń na okres zimowych wakacji przygotował dla dzieci masę atrakcji. Nawet ci, którzy nie wyjadą z miasta, na pewno nie będą się nudzić.

Dom Harcerza

Bogatą ofertę zajęć przedstawiły tradycyjnie OPP Dom Harcerza i Młodzieżowy Dom Kultury. Ta pierwsza jednostka właśnie 1 lutego uruchomiła zapisy na bezpłatne zajęcia feryjne: pn. Artystycznie - Profilaktycznie, z których skorzysta łącznie ok. 550 uczestników w wieku 6-18 lat. Program realizowany będzie od 12 do 23.02.2024 r. w godzinach od 10:00 do 16:30. Dzieci będą zawsze pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej z OPP - Dom Harcerza. W programie znalazły się zajęcia plastyczne, muzyczne, rytmiczno-umuzykalniające, taneczne a także zajęcia teatralne - zadania aktorskie w teatrze cieni i w żywym planie.

MDK

Młodzieżowy Dom Kultury każdego dnia ferii zimowych prowadzi różnorakie zajęcia: warsztaty teatralne, gimnastyczno-ruchowe, fotograficzne, plastyczne, a także rękodzielnicze: tworzenia makram i świec sojowych. Podczas ferii w MDK zorganizowane będą także dwa turnusy zajęć warsztatowych Sztuka na Rozgrzewkę dla dzieci w wieku 7-9 lat. Dzieci uczestniczyć będą m.in. w zajęciach ceramicznych, plastycznych, ruchowych, florystycznych, zabawach terenowych i grach planszowych. Zajęcia odpłatne 50 zł na materiały/os. za tydzień. Wszystkie ww. zajęcia odbędą się w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Młyn Wiedzy

Zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w Domowym laboratorium w środy i piątki na Pingwinie opowieści - saga lodu i ryb.W soboty odbywają się zajęcia z cyklu Polska ciepły kraj, zimowy ptasi raj.

Uczestnicy poniżej 13. roku życia muszą przebywać pod opieką pełnoletniego opiekuna/rodzica, który również musi posiadać bilet na zajęcia. Dzieci poniżej 6. roku życia mogą uczestniczyć w warsztatach, przy wsparciu opiekuna/rodzica.

Baj Pomorski

W Teatrze Baj Pomorski na dzieci czekają zajęcia pn. Ferie zimowe w teatralnej szafie!. W ofercie czekają na widzów spektakle, warsztaty i oprowadzanie po zakamarkach sceny.

Dwór Artusa

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza na dwa turnusy półkolonii W Akademii Czarodziejów. Pierwszy turnus odbędzie się w Filii Domu Muz Rudak, drugi – w Dworze Artusa. Półkolonie skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat i odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00. W bogatym programie nie zabraknie zabaw, ale i warsztatów plastycznych, rzeźbiarskich, rękodzielniczych, elementów nauki języka angielskiego oraz balu przebierańców, na który stroje uczestnicy sami wykonają

Czas na łyżwy

W ferie zimowe nie może zabraknąć aktywności na lodzie – lodowisko Tor-Tor zaprasza na bezpłatne Wielkie ślizgawy 13 i 20 lutego godz.13:00 – 17:35.Poza tym w trakcie ferii codziennie ślizgawki Tor-Toru będą czynne w godz. 13:00–13:50, 14:15–15:05, 15:30–16:20, 16.45–17.35.

Na miłośników łyżew czeka także lodowisko sezonowe przy ul. Przy Skarpie 4 - czynne w dni powszednie w godz. 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godz. 10:00-21:00 wstęp bezpłatny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży szkolnej za okazaniem legitymacji.