marihuana

i

Autor: Pixabay

Medycyna naturalna

Rozdają marihuanę! Konsumenci dostają roślinę wysokiej jakości

2023-10-03 9:36

W Szwajcarii prowadzony jest eksperyment społeczny, polegający na odpowiedzialnym korzystaniu z wysokiej jakości marihuany. Konsumenci dostają zioło, które uprawiane jest na alpejskich stokach w doskonałych warunkach przyrodniczych. Do badania wyznaczono grupę 2100 osób, która będzie paliła marihuanę legalnie.

Szwajcaria testuje marihuanę rekreacyjną

Władze Zurychu zdecydowały o przeprowadzeniu testu rekreacyjnej marihuany. Eksperyment ma na celu zbadanie zachowania i odpowiedzialności szwajcarskich konsumentów. Grupa 2100 osób będzie otrzymywała marihuanę wysokiej jakości, która pochodzi z upraw alpejskich. Badania potrwają trzy lata, program nosi tytuł: "Züri Can – Responsible Consumption". Wskazane osoby będą palić marihuanę legalnie.

Władze wskazują również, że tekst ma badać rozmaite formy regulowania podaży oraz konsumpcji "zioła". Przedstawiciele Rady Miasta Zurychu na konferencji prasowej powiedzieli, że ich celem jest także kontrola jakości produktu oraz minimalizacja ryzyka dla czynnych użytkowników marihuany. Konsumpcja marihuany w Szwajcarii jest powszechna szczególnie wśród nastolatków i młodych dorosłych.

Kto może wziąć udział w szwajcarskim badaniu?

W eksperymencie mogą wziąć udział osoby dorosłe, mieszkańcy Zurychu z pozytywnym wynikiem testu narkotykowego (konsumenci marihuany). Celem badania jest nie popularyzacja marihuany, która popularna jest od dawna. Szwajcarzy chcą kontrolować jakość konopi. Dorosłe kobiety będą musiały przedstawić też negatywny wynik testu ciążowego. Z badania wyłączone są niektóre zawody, m.in. piloci samolotów.

Pozytywne działanie marihuany

Marihuana jest stosowana w celu łagodzenia przewlekłego bólu, na przykład związane z chorobami nowotworowymi czy schorzeniami neurologicznymi. Znane jest zjawisko zwiększonego apetytu po spożyciu marihuany. Może to być korzystne dla osób, które mają problemy z utrzymaniem wagi lub utratą apetytu z powodu choroby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE