Rok pandemii w Toruniu w liczbach

2021-03-23 21:40
Toruń
Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Minął rok od momentu, kiedy w Toruniu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2. Od 23 marca 2020 do 23 marca 2021 koronawirus i Covid-19 dotknęły 16 997 mieszkańców. Średnio to 46 osób dziennie. Najwięcej przypadków było 28 października - 346 osób.

W Toruniu średnie wskaźników zakażeń (np. na 10 tysięcy) są często wyższe niż dla kraju czy innych miast w regionie. Niestety, od początku pandemii w Toruniu na Covid-19 i choroby współistniejące zmarło 337 osób. Pierwsza zmarła 3 kwietnia.

Wybrane liczby i daty pandemicznego roku w Toruniu

  • 12 marca 2020 zamknięto szkoły i przedszkola, od 25 marca nauka zdalna (w całym kraju)
  • 4 maja uruchomiono w mieście pierwszy punkt pobrań wymazów (w drugiej, jesiennej fali było ich osiem, obecnie cztery)
  • 180 tysięcy maseczek ochronnych trafiło do mieszkańców od 16 kwietnia do 20 maja (to czas, kiedy był to wielce poszukiwany i deficytowy produkt)
  • ponad tysiąc osób skorzystało z miejsca zbiorowej kwarantanny w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul.Łokietka (to przede wszystkim obcokrajowcy, pracujący w Toruniu)
  • 5 tysięcy 300 paczek żywnościowych, 20 tysięcy obiadów dla 800 osób, 400x zakupy - to wsparcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dla osób chorych, samotnych, seniorów, przebywających w kwarantannie
  • 23 października uruchomiono tymczasowy oddział covidowy w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim (teraz jest 13 łóżek, pięć z respiratorami, wszystkie zajęte)
  • 26,5 tysiąca szczepień pierwszą dawką, 9,5 tysiąca drugą - od 28 grudnia
  • 19 punktów szczepień (będzie więcej?)
  • 73 spotkania-konferencje online prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z dziennikarzami

Więcej o "pandemicznym roku" w Toruniu TUTAJ.

Seniorzy w Toruniu czekają na rejestrację do szczepień

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE