Ramię w ramię żołnierze polscy i amerykańscy. Fort IV zaprasza na piknik militarny

2022-08-18 7:51
Ramię w ramię żołnierze polscy i amerykańscy. Fort IV zaprasza na piknik militarny
Autor: Anna Lamers

Czy wojska polskie i amerykańskie mają wspólną historię? To chce po raz kolejny, w przystępny sposób pokazać Fundacja Forteczne Dziedzictwo podczas II pikniku militarnego.

Piknik, wystawa pojazdów militarnych i historia polsko-amerykańskich lotników. Takie atrakcje ma już w najbliższą niedzielę (21.08.) dla torunian Fort IV. To druga edycja imprezy „Polsko – Amerykańskie Braterstwo Broni”. Data tego wydarzenia nie jest przypadkowa. Dokładnie 21 sierpnia zakończyła się bitwa pod Falaise, gdzie ramię w ramię walczyli żołnierze polscy i amerykańscy.

Jednym z ważniejszych punktów niedzielnej imprezy jest otwarcie wystawy „Asy, Kosy i Pasy”, która została poświęcona 7 Eskadrze Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki. Służyło w niej 21 lotników amerykańskich. Wszyscy chętni będą mieli okazję poznać te mniej znane karty polskiej historii.

O atrakcjach na Forcie IV opowiedziała nam Anna Lamers

Impreza skierowana jest dla miłośników fortyfikacji, ale i dla tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę nie tylko z lokalną historią. Przewidziano atrakcje dla całych rodzin, które przez zabawę, ciekawe opowieści rekonstruktorów, będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o naszej wspólnej przeszłości. Piknik „Polsko – Amerykańskie Braterstwo Broni” odbędzie się w niedzielę na Forcie IV przy ulicy Chrobrego w godzinach 12:00-17:00. Więcej na temat poszczególnych atrakcji znajdziecie na facebookowym wydarzeniu TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE