Prezydent Torunia Michał Zaleski

i

Autor: Mariusz Luda/ Radio ESKA Prezydent Torunia Michał Zaleski

Wybory

Prezydent Torunia będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Kampania ruszyła!

2024-03-01 14:39

Prezydent Torunia Michał Zaleski startuje w wyborach samorządowych, chce bowiem ubiegać się o kolejną reelekcję. W tym roku gospodarz miasta Kopernika skończy 72 lata. Mimo to sam prezydent zapowiedział: "Trzeba być gotowym do ciężkiej pracy". W nadchodzących wyborach zmierzy się m.in. z wiceprezydentem Torunia.

Prezydent Torunia Michał Zaleski będzie walczył o kolejną kadencję

Od wielu miesięcy mówiło się o wyborach samorządowych i o możliwym starcie obecnego włodarza Torunia. Teraz plotki i domysły się rozwiały - prezydent Michał Zaleski zawalczy o kolejną reelekcję. Obecny gospodarz miasta pełni swą funkcję od 2002 roku. Pojawiały się głosy, że być może zw względu na wiek Zaleski nie wystartuje w nowych wyborach. Spekulacje ucięto 1 marca 2024 roku (chwilę po północy). Wtedy to na profilu Komitetu Wyborczego Michała Zaleskiego pojawił się wpis informujący o starcie w wyborach. Zamieszczono też spot wyborczy, w którym Michał Zaleski mówi o determinacji i gotowości do ciężkiej pracy.

- Żeby odnieść sukces, trzeba być gotowym do ciężkiej pracy. Każdego dnia. Ja jestem gotów, dlatego staję do tego wyścigu. Staję do wyborów Prezydenta Miasta Torunia - przekazał Michał Zaleski.

Przypomnijmy, że w minionych latach Zaleski wygrywał wszystkie wybory na prezydenta Torunia. Jedynym wyjątkiem były pierwsze wybory, do których stawał. Wtedy niezbędna była druga tura z Janem Wyrowińskim.

W tym roku prezydent Torunia zmierzy się m.in. ze swoimi wiceprezydentami - Pawłem Gulewskim (KO) oraz Adrianem Molem (PiS). "Aktywni dla Torunia" przedstawili kandydaturę Bartosza Szymańskiego, który w ostatnich miesiącach krytykował liczne inicjatywy władz miasta.

Pierwsza tura wyborów samorządowych już 7 kwietnia! Do tego czasu mogą jeszcze pojawiać się kolejni kandydaci. Do sprawy wyborów będziemy wracali.

Zobaczcie spot wyborczy prezydenta Michała Zaleskiego!

Bella Skyway Festiwal w Toruniu
Sonda
Czy na toruńskich ulicach jest bezpiecznie?