Pomóżmy pogorzelcom wieżowca z ulicy Gagarina w Toruniu

2022-01-21 11:37
Pomóżmy pogorzelcom wieżowca z ulicy Gagarina w Toruniu
Autor: KM PSP w Toruniu/FB Kto może – niech pomoże. Potrzebne jest dosłownie wszystko

Kto może – niech pomoże. Potrzebne są osuszacze wnętrz, materiały budowlane, środki czystości, w tym profesjonalna chemia do czyszczenia oraz żywność i pieniądze, a ponadto sprzęt AGD i wyposażenie wnętrz, w tym meble.

W Toruniu ruszyła zbiórka dla pogorzelców, którzy w pożarze wieżowca przy Gagarina, a tym samym i własnych mieszkań - stracili wszystko. W akcję włączyły się już Rady Okręgów z Bydgoskiego i Podgórza, mieszkańcy Torunia oraz Fundacja Kosmiczna Droga do Gwiazd. Mówi Wiesław Laskowski.

Pomóżmy pogorzelcom wieżowca z ulicy Gagarina w Toruniu

Na portalu internetowym ruszyła zbiórka pieniędzy (link TUTAJ), ale potrzebna jest też przede wszystkim żywność oraz ubrania. Mówi Żaneta Laskowska z Rady Okręgu Podgórz.

Ruszyła zbiórka pieniędzy, ale potrzebna jest też przede wszystkim żywność oraz ubrania

Zbiórka trwa. Przypomnijmy – wskutek pożaru zniszczonych jest 12 mieszkań. Część z nich w ogóle nie nadaje się do zamieszkania. Nie wszyscy poszkodowani w pożarze byli ubezpieczeni. Remontu wymaga też elewacja i klatka schodowa budynku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE