Marihuana

i

Autor: KPP Toruń

Narkotyki

Policjanci zatrzymali 38-latka, uprawiąjącego w domu konopie indyjskie. Grozi mu do 3 lat więzienia.

2023-09-28 10:34

Toruń. W jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu kryminalni namierzyli domową plantacja konopi indyjskich. Po dotarciu na miejsce zatrzymali podejrzanego i zabezpieczyli towar.

Domowa plantacja

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście otrzymali informację, o domowej plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze pojechali w podejrzane miejsce, gdzie natknęli się na 38-letniego mężczyznę.

Podczas czynności zabezpieczających miejsce przestępstwa, mundurowi znaleźli tajemniczą skrzynię, z której wydobywało się światło. Jak się wkrótce okazało, w jej wnętrzu znajdowały się trzy donice z roślinami, które swoim wyglądem odpowiadały cechom charakterystycznym dla konopi indyjskich, a wspomniana skrzynia była doskonale przygotowana do uprawy.

19 krzewów

Policjanci zabezpieczyli w sumie 19 krzewów w różnych stadiach wzrostu oraz sprzęt, który posłużył do ich wyhodowania – mówi sierż. sztab. Sebastian Pypczyński z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Wstępne testy potwierdziły, że odnalezione rośliny należą do gatunków innych niż włókniste, których uprawa jest prawnie zakazana.

Funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi Torunia zarzut uprawy zakazanego gatunku konopi. Za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE