policja

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski/ fb

Policja podsumowuje dzień Wszystkich Świętych

2021-11-02 15:58

Przez ostatnie dni, okolice toruńskich cmentarzy były rozświetlone nie tylko ciepłym światłem zniczy, ale i niebieskimi kogutami policyjnych radiowozów. Statystyki nie są może dramatyczne, ale pozostawiają wiele do życzenia.

Coroczna akcja wzmożonej aktywności policjantów miała na celu szybkie reagowanie na szczególnie niebezpieczne wykroczenia takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Policjanci byli obecni nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu, monitorując ulice z pokładów samolotów pilotowanych przez członków toruńskiego aeroklubu.

Loty te pomagają odpowiednio wcześnie zareagować i rozładować powstające korki oraz utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko po to, aby jak najszybciej zareagować i upłynnić ruch stwarzając tym samym możliwość szybszego dotarcia do celu wszystkim odwiedzającym groby bliskich – mówiła Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jak zwykle, bilans dnia Wszystkich Świętych napełnia smutkiem. W Toruniu i okolicach doszło bowiem do pięćdziesięciu dwóch kolizji drogowych. Trzy osoby, spośród kontrolowanych w ramach akcji Znicz, wydmuchały powyżej pół promila – grozi im za to nawet dwa lata więzienia.

Najtragiczniejsze w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce w piątek przed długim weekendem. Około godziny dziewiętnastej na drodze krajowej dziewięćdziesiąt jeden w Brzozie kierowca Audi A6 zjechał ze swojego pasa ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka Mitsubishi Galantem. Kierowca Mitsubishi nie żyje, zaś prowadzący audi trafił do szpitala w stanie ciężkim. Sprawą już zajmuje się prokuratura.