Policja

Policja podsumowała akcję na drogach. Kierowcy popełnili wiele wykroczeń!

2023-03-24 13:40

W czwartek, (23 marca) policjanci toruńskiej „drogówki” brali udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zarejestrowali ponad 60 ryzykownych sytuacji, w których kierowcy popełniali wykroczenia wobec pieszych, czym narażali ich na utratę życia i zdrowia.

W czwartek (23 marca) podczas akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" toruńscy policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść oraz przejazdów.

Mundurowi przyglądali się pieszym, czy także nie łamią przepisów ruchu drogowego i sami nie stwarzają niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Policjanci, podczas trwania akcji, ujawnili ponad 60 wykroczeń zagrażających pieszym, popełnionych przez kierowców aut. Przewinienia polegały głównie na nieustąpieniu pierwszeństwa na oznakowanych przejściach.

Przypominamy, że piesi, rowerzyści i inni „niechronieni” są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. W związku z rozpoczynającym się sezonem rowerowym na drogach pojawi się więcej cyklistów, należy więc zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w obrębie wyznaczonych przejazdów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE