Policja kontrole

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

Bezpieczeństwo na drogach

Policja kontrolowała kierowców podczas świątecznego weekendu!

2024-04-02 15:35

Policjanci z toruńskiej „drogówki” podsumowali działania na drogach miasta i powiatu podczas długiego weekendu wielkanocnego. W czasie tegorocznych świąt (29.03-01.04.2024 r.) funkcjonariusze odnotowali 27 niegroźnych kolizji i zatrzymali 5 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Bezpieczeństwo w czasie świątecznego weekendu

Od piątku (29 marca 2024 r.) do końca wczorajszego dnia (1 kwietnia) na ulicach miasta i powiatu nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali toruńscy policjanci. Mundurowi obserwowali zachowania kierowców na drodze, kontrolowali ich trzeźwość, sposób, w jaki przewożą pasażerów i czy mają zapięte pasy. Obyło się bez poważnych wypadków.

W tym czasie zaszło jedynie 27 kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy jechali "na podwójnym gazie”. Czterech z nich popełniło przestępstwo, jeden odpowie za wykroczenie. 

Wczoraj policjanci odnotowali  też 5 niebezpiecznych zdarzeń z udziałem zwierząt, które niespodziewanie wbiegły na jezdnię. Dochodziło do nich w czasie pomiędzy zmierzchem a świtem. Właśnie wtedy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Tyczy się to zwłaszcza terenów zalesionych.