Piraci drogowi na celowniku toruńskiej drogówki. Posypały się mandaty

2021-02-28 15:12
Piraci drogowi na celowniku toruńskiej drogówki. Posypały się mandaty
Autor: KMP Toruń

Toruńska drogówka walczy z piratami drogowymi na terenie powiatu. W ramach akcji "Prędkość" policjanci sprawdzali nie tylko ile kierowcy mają na liczniku, ale także - czy nie są niebezpieczni dla innych użytkowników ruchu. Posypały się mandaty.

Akcja "Prędkość" to ogólnopolskie działania policji, które mają zapobiegać wypadkom i wykroczeniom. Ma ona uświadomić kierowców, że pośpiech i brawura mogą mieć tragiczne konsekwencje. Piraci drogowi są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Toruńscy policjanci w czwartek (25.02.) skontrolowali 158 pojazdów. Oprócz kontroli prędkości zwracano szczególną uwagę na stan techniczny samochodu, trzeźwość kierującego oraz stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania, w tym - do transportu dzieci.

Toruńscy policjanci ujawnili aż 141 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców. Za te i inne przewinienia wystawiono 105 mandatów, zastosowano 34 pouczenia oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu. Kierowców kontrolowano z pomocą wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Dodajmy, że podczas styczniowej akcji "Prędkość" toruńscy policjanci między 6.00 a 22.00 wykazali,że pojazdów, które jechały za szybko było o połowę mniej. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na jezdniach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

POSŁUCHAJ! WŁĄCZ MYŚLENIE, WŁĄCZ ŚWIATŁA MIJANIA - apeluje do kierowców policja! Za korzystanie ze świateł do jazdy dziennej można dostać mandat!
Treningi Pitbike