Piraci drogowi na celowniku toruńskiej drogówki. Posypały się mandaty

2021-02-28 15:12
Piraci drogowi na celowniku toruńskiej drogówki. Posypały się mandaty
Autor: KMP Toruń

Toruńska drogówka walczy z piratami drogowymi na terenie powiatu. W ramach akcji "Prędkość" policjanci sprawdzali nie tylko ile kierowcy mają na liczniku, ale także - czy nie są niebezpieczni dla innych użytkowników ruchu. Posypały się mandaty.

Akcja "Prędkość" to ogólnopolskie działania policji, które mają zapobiegać wypadkom i wykroczeniom. Ma ona uświadomić kierowców, że pośpiech i brawura mogą mieć tragiczne konsekwencje. Piraci drogowi są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Toruńscy policjanci w czwartek (25.02.) skontrolowali 158 pojazdów. Oprócz kontroli prędkości zwracano szczególną uwagę na stan techniczny samochodu, trzeźwość kierującego oraz stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania, w tym - do transportu dzieci.

Toruńscy policjanci ujawnili aż 141 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców. Za te i inne przewinienia wystawiono 105 mandatów, zastosowano 34 pouczenia oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu. Kierowców kontrolowano z pomocą wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Dodajmy, że podczas styczniowej akcji "Prędkość" toruńscy policjanci między 6.00 a 22.00 wykazali,że pojazdów, które jechały za szybko było o połowę mniej. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na jezdniach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

POSŁUCHAJ! WŁĄCZ MYŚLENIE, WŁĄCZ ŚWIATŁA MIJANIA - apeluje do kierowców policja! Za korzystanie ze świateł do jazdy dziennej można dostać mandat!
Treningi Pitbike
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE