Pierwszy wernisaż online w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej! [AUDIO]

2020-03-20 10:43
Pierwszy wernisaż online w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej! [AUDIO]
Autor: Baltazar Fajto Pierwszy wernisaż online w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej! [AUDIO]

​Odwiedź toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej bez wychodzenia z domu. "Wystaw się w CSW 2020" po raz pierwszy w prawie dwunastoletniej historii galerii odbędzie on-line! Zobaczymy nagrodzone prace fotografów amatorów, a także wystawę zeszłorocznego laureata nagrody Dyrektora CSW - Baltazara Fajto.

To nie pierwszy raz, kiedy Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza nas w swoje progi w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Wszystko odbywa się jednak bezpiecznie, bo przez ekrany naszych smartfonów czy komputerów. W ubiegły wtorek wraz z Stanisławem Kośmińskim mogliśmy zobaczyć wystawę „DYPLOM 2019: Najlepsze dyplomy artystyczne”. Została stworzona przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

CSW poszło o krok dalej i organizuje pierwszy wernisaż wyłącznie w wersji online. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć wystawę, ósmej już edycji, konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW”.

W tym roku zauważamy taką tendencje w stronę fotografii cyfrowej, zmierzającej ku grafice komputerowej. Można tu zauważyć różnego rodzaju manipulacje w programach. Druga tendencja, którą zauważam wśród tych prac to cykle, z czego bardzo się cieszymy jako organizatorzy. Są to przemyślane projekty. Nie chodzi o to, by wysłać jak największą ilość zdjęć. Cykl musi być konsekwentny. Takim punktem zauważalnym w tegorocznych pracach jest reportaż - uliczny, dotyczący emigracji, ale także dokumentujący degradacje tkanki miejskiej - powiedziała Dominika Lewandowicz, kuratorka wystawy i pomysłodawca konkursu "Wystaw się w CSW"

W tym roku z ekspozycją pokonkursową jednocześnie ukazana będzie wystawa indywidualna laureata Nagrody Dyrektora. Na wystawie Baltazara Fajto „Everything’s Fine” zobaczymy zbiór fotografii, które łączy temat apokalipsy.

O swojej wystawie, inspiracjach oraz podejściu do pracy opowiedział laureat Nagrody Dyrektora CSW - Baltazar Fajto

Wirtualny wernisaż odbędzie się już dziś o godz. 19.00, na profilu na Facebooku - CSW Toruń.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE