Pięciopiętrowy szpital z lądowiskiem dla helikoptera. Studenci UMK będą mieli więcej miejsca na naukę [AUDIO]

2021-04-16 12:09
Pięciopiętrowy szpital z lądowiskiem dla helikoptera. Studenci UMK będą mieli więcej miejsca na naukę [AUDIO]
Autor: portal.umk.pl Wizualizacja Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy

To bardzo ważny projekt dla całej społeczności akademickiej. Przyszli medycy zyskają doświadczenie w nowoczesnej i dobrze wyposażonej placówce, w którą w najbliższym czasie zamieni się Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

To duża inwestycja, której całkowita powierzchnia to ponad 18 tysięcy m kw. Budynek pomieści 144 łóżka szpitalne oraz znaczną część oddziałów tj. Klinika Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego, Klinika Foniatrii i Audiologii z Oddziałem Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Chirurgii Szczękowej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Znajda się tam także 11 sal operacyjnych, archiwum szpitala oraz sale dydaktyczne dla studentów Collegium Medicum UMK.

To bardzo ważna inwestycja dla całek społeczności akademickiej - powiedział prof. Andrzej Sokala, rektor UMK

Wczoraj (15.04.) podpisano umowę na realizację tej inwestycji z firmą ALSTAL.

Wykonawca ma wykorzystać istniejącą część szpitala - będzie zaadaptowana i unowocześniona. Przez pierwsze pół roku wykonawca, firma ALSTAL, będzie zajmować się przebudową instalacji podziemnych.  W ciągu 14 miesięcy szpital ma być już w stanie surowym.  Cały budynek ma być gotowy do 2023 roku.

Całkowita wartość projektu to ponad 376 mln zł, z czego niemal 350 mln zł to dotacja z Ministerstwa Zdrowia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Designerskie prace studentów z Bydgoszczy. Niektóre nawiązują do epidemii koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE