Perełki motoryzacji już wkrótce w Toruniu, czyli Oldtimer Meeting 2020

2020-02-12 16:52

Za nieco ponad tydzień, 22 lutego czeka nas ponownie niecodzienne, weekendowe spotkanie z historią motoryzacji – „Oldtimer Meeting” , czyli wystawa zabytkowych aut i motocykli. To sentymentalna podróż w XX wiek. Nie zabraknie pięknych kobiet i strojów z epoki.

Na wystawie zobaczymy prawdziwe perełki motoryzacji. Niektórzy, by zakupić i odrestaurować wymarzony model – przemierzyli całą Europę, poświęcili mnóstwo energii, czasu i pieniędzy. Dla wielu – taki klasyk to prawdziwe oczko w głowie.

Na licznych stoiskach można będzie zobaczyć perełki motoryzacji, również polskiej. Będzie też można m.in. zakupić części do samochodów, akcesoria, a także zobaczyć ubiory, które obowiązywały kierowców przed kilkudziesięciu laty, w pierwszej połowie minionego, XX wieku. Nie zabraknie też miłośników historii, grup rekonstrukcyjnych i wystawy militariów.

Oldtimer Meeting nie jest organizowane w Toruniu przypadkowo. Korzenie motoryzacji sięgają pierwszej połowy XX wieku – przekonuje Czesław Nosewicz z Automobilklubu Toruńskiego.

Oldtimer Meeting w Toruniu. Wkrótce wystawa z motoryzacyjnymi perełkami!

Na wystawie nie brakuje pojazdów ściśle związanych z drogami Torunia. Ich historia sięga lat 50. i 60. XX wieku.  Mówi Antoni Pankiewicz.

Oldtimer Meeting w Toruniu. Wystawa klasyków przyciąga tłumy!

Oldtimer Meeting Toruń już w weekend, 22 i 23 lutego, w Centrum Targowym Park, przy ul. Szosa Bydgoska. Poleca i zaprasza – Radio ESKA!