Osiem nowoczesnych autobusów zasili toruńskie MZK! Ruszył przetarg! [AUDIO]

2020-03-16 10:06
Osiem nowoczesnych autobusów zasili toruńskie MZK! Ruszył przetarg! [AUDIO]
Autor: MZK Toruń Osiem nowoczesnych autobusów zasili toruńskie MZK! Ruszył przetarg! [AUDIO]

Toruńskie MZK uruchamia przetarg dotyczący 8 nowych autobusów. Obecnie tabor liczy 152 pojazdy, w tym 18 jelczy, które w najbliższym czasie przejdą na zasłużoną emeryturę. Nowe autobusy będą zasilane olejem napędowym, nie zabraknie również wygód dla pasażerów.

Toruńskie autobusy wymieniane na lepszy model. Już teraz w taborze MZK mamy 14 autobusów hybrydowych i 21 nowoczesnych autobusów zasilanych olejem napędowym. Ich silniki są zgodne z normami unijnymi. Dodatkowo w najbliższym czasie na toruńskie ulice powinny wyjechać "elektryki". Przetarg na zakup sześciu takich pojazdów startuje na początku kwietnia. Planowane dostawy to 2022 rok.

O tym jakie autobusy pojawią się w Toruniu opowiedział Zbigniew Wyszogrodzki, prezes MZK

Na oferty Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu czeka do 23 kwietnia. Nowe autobusy powinny pojawić się na ulicach na początku przyszłego roku.

Zmiany - nie tylko w taborze

Przypominamy, że od dziś komunikacja miejska w Toruniu funkcjonuje według innych rozkładów. Zgodnie z zaleceniami - uczniowie powinni zostać w domu w wyznaczonym czasie. To sprawia, że ruch na toruńskich ulicach znacznie się zmniejszy. Miejski Zakład Komunikacji w tej sytuacji chciał wprowadzić nowy rozkład jazdy. Taki, który obowiązuje w ferie. Z tego pomysłu jednak szybko się wycofał. MZK spotkał się ze sporym negatywnym odzewem wśród mieszkańców Torunia. Pojawiły się argumenty, że mimo okresu ochronnego - część osób wciąż dojeżdża do pracy, niezależnie od wytycznych premiera. Drugim, istotniejszym problemem, jaki wykazali torunianie było to, że obawiają się zatłoczonych pojazdów. Mniej kursów to jednocześnie więcej podróżujących, a to może stwarzać niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Jak ostatecznie wygląda rozkład jazdy w Toruniu przeczytacie poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE