Załamanie pogody

i

Autor: Grzegorz Adamczewski Włocławska ulica w czasie załamania pogody

Załamanie pogody

Opady i burze w regionie kujawsko-pomorskim! Czeka nas wyczekiwana zmiana pogody

2023-08-17 10:14

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na południu kraju wtorek przyniesie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i obfite opady deszczu.

Dzisiaj ciepło

Gdy za oknem skwar i wystarczy przejść parę metrów na powietrzu, by czuć się jak w saunie, nie sposób wyobrazić sobie przyjaznej temperatury. Tymczasem, jak dowiadujemy się ze strony internetowej www.pogodawtoruniu.pl, dzisiaj na południu będzie deszczowo, ale będzie też ciepło. Miejscami może zagrzmieć. Maksymalne temperatury będą wynosić od 27 do 33 stopni powyżej zera. Nad morzem i w rejonach górskich termometry wskażą od 17 do 21 kresek powyżej zera. Najcieplej będzie w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku oraz w Warszawie, Lublinie i Białymstoku.

Nadchodzą burze w Kujawsko-Pomorskim

Zapowiadane przez IMiGW ochłodzenie i zmiana pogody pojawią się na Pomorzu i Kujawach w czwartek i piątek, gdy burze przesuną się z województwa łódzkiego. Zagrzmieć ma na Kujawach i Pomorzu, głównie w okolicach Włocławka, Lipna, Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka i i Torunia.

Natomiast portal FaniPogody, ostrzega przed uciążliwymi opadami gradu o średnicy 1-3 cm oraz silnym wiatrem w granicach 70-90 km/h.

Kujawsko-Pomorskie. Pogoda na weekend

Z kolei słabnące deszcze mogą jeszcze pojawić się w piątek i sobota (18-19 sierpnia), ale nie powinny już przynieść większych opadów. Przyszły tydzień zapowiada się już odczuwalnie chłodniejszy, pogodny, bez większych niespodzianek.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE