AKSIM

i

Autor: Facebook AKSIM

Uczelnie Wyższe

Nowy wydział lekarski w Toruniu. Tym razem w szkole Tadeusza Rydzyka!

2023-10-17 8:28

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - uczelnia stworzona przez Tadeusza Rydzyka może otwierać kierunek lekarski - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wcześniej na antenie dyrektor Radia Maryja wypomniał ministrowi Czarnkowi zwłokę. Będzie drogo znamy wysokość czesnego za semestr!

Za pomocą mediów społecznościowych

O swojej decyzji MEN poinformowało za pośrednictwem Twittera wczoraj późnym popołudniem: Miło nam poinformować, że stale zwiększamy liczbę miejsc na studiach na kierunkach lekarskich. Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymało właśnie pozytywną opinię na nowe kierunki lekarskie w następujących uczelniach: 1. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, 2. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W myśl nowych przepisów

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będzie mogła kształcić lekarzy, ponieważ w 2021 r. minister Czarnek, mimo protestów środowiska lekarskiego, zmienił obowiązujące do tamtej pory przepisy, by kierunki medyczne mogły powstawać na uczelniach niemedycznych, publicznych i prywatnych. Oficjalnie tłumaczenie to nieustające braki kadry lekarskiej w naszym kraju. Nieoficjalnie zaś w środowisku lekarskim mówi się, że był to gest w stronę szkoły Tadeusza Rydzyka i innych uczelni katolickich, bo nabór rozpoczął już Katolicki Uniwersytet Lubelski. Z tej możliwości skorzystały także inne szkoły wyższe, m.in. Politechnika Bydgoska. W sumie od nowego roku akademickiego ponad 30 uczelni będzie prowadziło kierunek lekarski.

Wypowiedź na antenie Radia Maryja

Dziwnym trafem decyzja ministerstwa pojawiła się błyskawicznie w mediach społecznościowych, po tym jak zirytowany dyrektor rozgłośni publicznie wypomniał ministrowi Czarnkowi zwłokę w podjęciu pozytywnej decyzji, radząc mu przy okazji zwolnienie odpowiedzialnych za to dyrektorów MEN.

Niestety na stronie AKSiM nie można znaleźć żadnej informacji o wysokości czesnego na tym kierunku. Dla porównania. Studia magisterskie na tamtejszym pielęgniarstwie kosztują  2650 złotych za semestr.

Z ostatniej chwili!

Wiemy ile nieoficjalnie będzie kosztował semestr na medycynie. Według osoby dobrze poinformowanej czesne będzie wynosiło  19 500 tys. za semestr

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE