Niebawem urodziny Radia Maryja! Do Torunia zjadą wyznawcy Rydzyka

2022-11-29 13:56
Tadeusz Rydzyk
Autor: Wikipedia Tadeusz Rydzyk

Rozgłośnia Tadeusza Rydzyka rozpoczęła działalność 8 grudnia 1991 roku. Dzięki niejasnym powiązaniom Rydzyk utworzył religijne radio, które stało się centrum jego imperium finansowego. Ponadto stacja wywiera niezwykle silny wpływ na życie polityczne w Polsce. Co roku organizowane są urodziny rozgłośni.

31. urodziny Radia Maryja u ojca Rydzyka

Niebawem w Toruniu odbędzie się uroczysta impreza, czyli urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk już zaciera ręce, gdyż wydarzenie to jest również okazją do porządnego zarobku. Rydzyk obdarzony "duchem świętym" i "natchniony miłością do bliźniego" wyciągnie rączki po dary swych kochanych wyznawców. Co roku do Torunia przyjeżdża z tej okazji kilka tysięcy ludzi. Dodatkowo pojawiają się zawsze politycy prawicy, aby oddać wiernopoddańczy pokłon swemu pasterzowi. Oczywiście zwróci się to w sondażach wyborczych, a wybory już niedługo.

Wierni wyznawcy zostawią pieniądze w Toruniu

Wszyscy przybyli do Torunia wierni będą dziękować za dzieła Radia Maryja oraz wszystko, co przy nim powstało. Organizatorzy imprezy przewidzieli podobno bogaty program rozrywkowy. Będzie różaniec i msza, ale też seria koncertów. Tadeusz Rydzyk zachęca swoich wyznawców do korzystania ze stoisk gastronomicznych i kupowania niezmiernych ilości dewocjonaliów.

List Tadeusza Rydzyka do wiernych - zaproszenie na urodziny Radia Maryja

Drodzy Przyjaciele, Kochana Rodzino Radia Maryja!

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny – 8 grudnia 1991 roku – zabrzmiał głos polskiego Radia Maryja. W tym roku będziemy obchodzić już 31. rocznicę powstania tego dzieła. Dzieła ewangelizacyjnego, promieniującego z Torunia na Ojczyznę i świat.

W pierwszą sobotę (3 grudnia) będziemy dziękować za Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe w Arenie Toruńskiej przy ul. Bema.

O godzinie 12.00 medytacja pierwszosobotnia i różaniec, następnie koncert w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. O godzinie 15.30 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego.

Do Areny będzie można wchodzić od godziny 10.00. Przed Areną na ulicy Bema oraz wewnątrz budynku będzie możliwość zakupienia zarówno ciepłego posiłku, jak i herbaty, i kawy. Będzie również Fundacja „Nasza Przyszłość” i możliwość zaopatrzenia się w pamiątki i książki. Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie z okazji świętego Mikołaja czy Bożego Narodzenia dla dzieci, rodziny, przyjaciół.

Nie odkładajmy na ostatnią chwilę zapisów na pielgrzymkę na to wydarzenie, gdyż organizatorzy muszą zamówić nie tylko autobusy, ale również ubezpieczyć wszystkich uczestników pielgrzymki. Każdy autobus przy zgłoszeniu w Radiu Maryja otrzyma numer dla lepszej organizacji całego wydarzenia.

 Zapraszamy serdecznie! Dziękujemy za współpracę w tym dziele ewangelizacji Polski i świata. Bóg zapłać!

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE