Ten kot to prawdziwy dziadek wśród zwierząt! Nie uwierzysz, ile ma lat

2023-01-31 8:09
Najstarszy kot na świecie
Autor: Flickr Kot osiągnął wiek 26 lat to ekwiwalent 120 lat życia człowieka

Zwierzę, a dokładnie kot pobił nowy rekord Guinnessa. Pupil z południowo-wschodniego Londynu jest oficjalnie najstarszym na świecie żyjącym kotem. Jego właścicielka nie ukrywa radości i cieszy się, że jej ulubieniec towarzyszy jej od tylu lat.

Najstarszy kot na świecie

Ostatnio świat obiegła wiadomość, że najstarszy kot, jaki żyje na naszej planecie skończył właśnie 26 lat i mieszka ze swoją właścicielką w południowo-wschodnim Londynie. To prawdziwy rekord! 26 lat u kota to około 120 lat życia ludzkiego! Wystarczy pomyśleć, jaka to niezwykła rzecz dożyć tak wielu lat.

Niesamowity kot

Flossie, 26 letni kot jest doskonale zaopiekowany przez swoją panią, Vicki Green, która mówi o swoim milusińskim "niesamowity kot". Kotka została przez nią przygarnięta ze schroniska dla zwierząt. Vicki przyznaje, że zwierze było w średnim stanie, miało kilka infekcji, jednak udało się je zwalczyć i kotek wrócił do pełni sił.

Rekord Guinnessa

Właścicielka kotki Flossie przyznaje, że nigdy by się nie spodziewała, że będzie dzielić mieszkanie z kotem, który pobije światowy rekord Guinnessa. Jej zdaniem kotka od samego początku wydawała się wyjątkowa i faktycznie tak się stało! Mimo wieku nadal jest sprawna i pełna chęci do zabawy i aktywności. Robi to szczególne wrażenie, gdy pomyślimy, w jakim wieku jest kot.

Pracownicy księgi rekordów Guinnessa powiedzieli, że poznali dokładnie historię kotki. Dotąd udało się jej przeżyć dwóch właścicieli oraz pobyt w schronisku co jest doprawdy niebywałe.

Pani Green zaopiekowała się Flossie, gdyż miała już doświadczenie w opiece nad starszymi kotami.

Ile żyją koty?

Koty zostały udomowione przez człowieka 9500 lat temu. Żyją przeważnie od 12 do 18/19 lat. Zatem wynik kotki z Londynu wychodzi poza naturalne ramy egzystencji kotów i jest niezwykłym wyjątkiem. Wszystkim kotom życzymy tak długiego życia!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE