Policja

i

Autor: policja.gov.pl Policja

Narkotyki

Miał nielegalne substancje. Teraz grozi mu długa odsiadka

2024-02-01 9:57

Policjanci z jednostki na toruńskim Podgórzu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli susz roślinny oraz żółtą, skrystalizowaną substancję. Zatrzymany młody człowiek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Teraz grozi mu długa odsiadka

W ostatni poniedziałek (29 stycznia 2024 r.) do funkcjonariuszy na toruńskim Podgórzu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów na Stawkach. Dyżurny skierował na miejsce policjantów, aby podjęli działania. Mundurowi ustalili, że ujęty przez pracownika sklepu mężczyzna ukradł słodycze. 25-letni torunianin dostał za to mandat w wysokości 50 złotych.

W trakcie prowadzonej kontroli osobistej mundurowi zauważyli, że mężczyzna był zdenerwowany. Po chwili okazało się, co było przyczyną. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dwa woreczki foliowe z niewielką ilością suszu roślinnego i żółtej, skrystalizowanej substancji. Młody człowiek został zatrzymany i szybko trafił do policyjnego aresztu.

Przeszukanie w mieszkaniu

Tego samego dnia policjanci przeszukali mieszkanie, które zajmował 25-latek. Znaleźli tam przeszło 50 gramów marihuany i blisko 50 gramów kryształów. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy substancje przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie.

Prokuratura

We wtorek (30 stycznia 2024 r.) zatrzymany torunianin został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zdecydował o objęciu 25-latka policyjnym dozorem.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat więzienia.