Małe wilczki

i

Autor: Fb/Voyageurs Wolf Project Na nagraniu widać całą grupkę małych wilczków

Spotkania ze zwierzętami

Malutkie wilki przed obiektywem. Kamera nagrała piękne i rzadkie sceny

2023-07-21 9:13

Spotkanie w lesie dzikich zwierzą należy do rzadkości i jest bardzo trudne, te bowiem szybko się płoszą. Dlatego w lasach instaluje się fotokomórki, które nagrywają zachowania zwierząt w środowisku naturalnym. Pewni leśnicy nagrali niesamowitą grupkę małych wilczków! Zobaczcie nagranie tych słodkich zwierzątek!

Kiedy można spotkać małe wilczki?

Małe wilki, zwane również szczeniętami wilków, zwykle pojawiają się w norach lub legowiskach w okresie wiosennym i letnim. Czas ich narodzin zależy od regionu geograficznego, ale zazwyczaj małe wilki rodzą się na wiosnę. Po narodzinach spędzają pierwsze kilka tygodni w norze, gdzie matka opiekuje się nimi. Około trzeciego tygodnia życia zaczynają wychodzić na zewnątrz legowiska, a ich obecność w lesie staje się bardziej widoczna.

W miarę jak maleństwa wilków rosną, zaczynają towarzyszyć dorosłym wilkom w poszukiwaniu pokarmu i odkrywaniu otaczającego środowiska. Mogą być spotykane w lasach, zwłaszcza w miejscach, gdzie wilki mają swoje terytoria. Jednak wilki są zazwyczaj ostrożne i unikają bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, dlatego rzadko można je zobaczyć.

Zobaczcie niesamowite nagranie!