Lidl

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Lidl Polska wspiera walczącą Ukrainę!

Wojna na Ukrainie

Lidl wspiera Ukrainę. Ile wyniosły dotychczasowe zbiórki?

2023-03-24 10:00

Lidl Polska i inne podmioty grupy, do której należy, od wybuchu wojny zaangażowały się we wsparcie Ukrainy. W ten sposób włączyły się do wielkiej pomocy, jaka płynie z Polski do walczącej z rosyjską agresją Ukrainy. To przykład godny pochwały i symbol człowieczeństwa, które widzi cały świat.

Lidl Polska od napaści Rosji na Ukrainę wspiera poszkodowanych i ofiary agresji. Sieć współpracuje także z organizacjami pozarządowymi, które niosą pomoc. Największe z nich to: Caritas Ukraina, Caritas Polska i Polska Akcja Humanitarna. Na terenie sklepów Lidl w Polsce prowadzone są regularnie zbiórki towarów i produktów żywnościowych.

Uważnie śledzimy wydarzenia w Ukrainie i podejmujemy działania pomocowe. Grupa, do której należy Lidl Polska, przeznaczyła na pomoc obywatelom Ukrainy, dotkniętym wojną oraz kryzysem uchodźczym, ponad 47 000 000 mln zł. Poza tym przekazujemy wiele artykułów pierwszej potrzeby organizacjom NGO, takim jak Caritas Ukraina, Caritas Polska oraz Polska Akcja Humanitarna. Co więcej, w naszych sklepach nieustannie trwają zbiórki żywności dla Federacji Polskich Banków Żywności, Caritas Polska i innych organizacji pomocowych - poinformowała Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska.

W zbiórkach prowadzonych na terenach sklepów Lidl w kraju dotychczas zebrano ponad 1 011 810 kg najpotrzebniejszych produktów żywnościowych i higienicznych. Polacy przez ostatni rok okazali wielkie serce i determinację wobec poszkodowanych rosyjską napaścią wojenną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE