Kujawsko-Pomorskie: blisko 300 interwencji straży pożarnej! Ewakuacja obozu harcerskiego

2021-07-09 9:37

Burze i ulewy przetoczyły się nad województwem kujawsko-pomorskim. To była bardzo pracowita i trudna noc dla strażaków. Wciąż spływają informacje o szkodach i zalaniach. To jeszcze nie koniec interwencji służb i usuwaniu skutków. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

A tych minionej doby było 270, większość związana z przejściem nawałnicy. Wiało, grzmiało i mocno padało. Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, odbyła się ewakuacja obozu harcerskiego w powiecie świeckim. Uczestnicy przeczekali w pobliskiej szkole i świetlicy gminnej. Najważniejsze, że zadziałały procedury - informuje straż. Wciąż usuwane są skutki takiej pogody. To przede wszystkim powalone drzewa, połamane konary, wypompowywanie wody z zalanych garaży, piwnic i innych pomieszczeń. Tylko między godziną 1.00 a 6.00 odnotowano w regionie blisko 200 interwencji:

Najwięcej w powiatach: toruński 48, inowrocławski 24, lipnowski 24, włocławskim 23, świeckim 16, radziejowskim 12, rypińskim 11, grudziądzkim 8. Interwencje to głównie pompowanie wody z budynków mieszkalnych, piwnic, garaży, dróg. Nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.

Z naszych informacji wynika także, że w Toruniu zalane zostały windy w Komendzie Miejskiej Policji. Konieczny był serwis techniczny.

Akcja ratownicza strażaków i żołnierzy WOT po ulewnych deszczach na ul. Somosierry w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE