Yanish & Bejma

i

Autor: Krzysztof Marciniak Yanish & Bejma

Krzysztof Janiszewski bardzo aktywny. Nowa piosenka, teledysk i książka

2022-05-28 12:23

Krzysztof Janiszewski to prawdziwie niespokojny duch toruńskiej sceny muzycznej. Nie wystarcza mu śpiewanie w Half Light i co chwilę zaskakuje nas czymś nowym. Jutro (29.05) premiera teledysku, a w połowie czerwca książki.

Były Stainless, Doctor C i Vitamina oraz współpraca z Januszem Niekraszem z TSA. Teraz od 12 lat jest Half Light, ale to za mało dla toruńskiego wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego. Od czterech lat wydaje jeszcze płyty solowe pod pseudonimem Yanish. Najnowszym pomysłem jest duet z wokalistką. O historii tej piosenki możecie posłuchać w wywiadzie poniżej tego artykułu. Powiem tylko tyle, że powstał okazjonalny duet Yanish & Bejma, który nagrał piosenkę "Ja, ty i pies". Marta Bejma jest wokalistką toruńskiej prog rockowej grupy Stainless. Już jutro (29.05) o godzinie 20 na YouTube będzie miał premierę teledysk do tej piosenki.

Half Light

i

Autor: Paweł Jankowski Nowa płyta grup half Light
Z Krzysztofem Janiszewskim rozmawia Paweł Jankowski

Najnowszym pomysłem Krzysztofa Janiszewskiego jest antologia tekstów piosenek połączona ze wspomnieniami o zespołach, w których śpiewał i śpiewa do obecnie. 

Ponad pół roku spisywałem różne sytuacje i historie zespołów, w których grałem, mam tu na myśli m. in. Stainless, Doktor C, Vitamina, itd. W pewnym momencie odkleiłem też teksty piosenek od melodii, nadając im niezależny byt. Połączyłem te dwa różne światy w jeden organizm i w ten sposób powstała książka, która chcę Państwu przedstawiać. Nosi ona tytuł: "Napisane! Zaśpiewane! Wykrzyczane! Antologia własnych tekstów piosenek".

Premiera książki 17.06.2022 w Pubie Spółdzielczym w Toruniu o godzinie 19:00.

Nowa książka Krzysztofa Janiszewskiego

i

Autor: Krzysztof Janiszewski Nowa książka Krzysztofa Janiszewskiego

QUIZ. Znane utwory polskich wokalistek! Przyporządkuj właściwy tytuł

Pytanie 1 z 15
W której piosence Doda śpiewała, iż "każdy na początku wierzy, że jest dla niego plan"?
Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek