Krzysztof Janiszewski bardzo aktywny. Nowa piosenka, teledysk i książka

2022-05-28 12:23
Yanish & Bejma
Autor: Krzysztof Marciniak Yanish & Bejma

Krzysztof Janiszewski to prawdziwie niespokojny duch toruńskiej sceny muzycznej. Nie wystarcza mu śpiewanie w Half Light i co chwilę zaskakuje nas czymś nowym. Jutro (29.05) premiera teledysku, a w połowie czerwca książki.

Były Stainless, Doctor C i Vitamina oraz współpraca z Januszem Niekraszem z TSA. Teraz od 12 lat jest Half Light, ale to za mało dla toruńskiego wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego. Od czterech lat wydaje jeszcze płyty solowe pod pseudonimem Yanish. Najnowszym pomysłem jest duet z wokalistką. O historii tej piosenki możecie posłuchać w wywiadzie poniżej tego artykułu. Powiem tylko tyle, że powstał okazjonalny duet Yanish & Bejma, który nagrał piosenkę "Ja, ty i pies". Marta Bejma jest wokalistką toruńskiej prog rockowej grupy Stainless. Już jutro (29.05) o godzinie 20 na YouTube będzie miał premierę teledysk do tej piosenki.

Half Light
Autor: Paweł Jankowski Nowa płyta grup half Light
Z Krzysztofem Janiszewskim rozmawia Paweł Jankowski

Najnowszym pomysłem Krzysztofa Janiszewskiego jest antologia tekstów piosenek połączona ze wspomnieniami o zespołach, w których śpiewał i śpiewa do obecnie. 

Ponad pół roku spisywałem różne sytuacje i historie zespołów, w których grałem, mam tu na myśli m. in. Stainless, Doktor C, Vitamina, itd. W pewnym momencie odkleiłem też teksty piosenek od melodii, nadając im niezależny byt. Połączyłem te dwa różne światy w jeden organizm i w ten sposób powstała książka, która chcę Państwu przedstawiać. Nosi ona tytuł: "Napisane! Zaśpiewane! Wykrzyczane! Antologia własnych tekstów piosenek".

Premiera książki 17.06.2022 w Pubie Spółdzielczym w Toruniu o godzinie 19:00.

Nowa książka Krzysztofa Janiszewskiego
Autor: Krzysztof Janiszewski Nowa książka Krzysztofa Janiszewskiego

QUIZ. Znane utwory polskich wokalistek! Przyporządkuj właściwy tytuł

Pytanie 1 z 15
W której piosence Doda śpiewała, iż "każdy na początku wierzy, że jest dla niego plan"?
Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE