Kryminalny początek roku w Kujawsko-Pomorskiem. Dwa zabójstwa

2021-01-07 18:44
Dwa zabójstwa w Kujawsko-Pomorskiem
Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA

Mija dopiero tydzień nowego roku, a już w regionie prowadzone są dwie sprawy o zabójstwo. Do pierwszego doszło 4 stycznia w Rypinie, zginęła kobieta. O kolejnym dramacie i śmierci 19-latka poinformowała dzisiaj (7 stycznia) włocławska policja.

W sprawie z Rypina sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na trzy miesiące dla podejrzanego o zabójstwo byłej żony.

Na początku tygodnia dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, podczas której kobiecie zadano śmiertelne ciosy nożem. Na miejscu zatrzymano pijanego 39-letniego mężczyznę, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Tym większy dramat, że w mieszkaniu było wówczas 7-letnie dziecko. Obecnie jest pod opieką rodziny i psychologa.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rypinie, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów, rypiński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywocia

- informuje asp. sztab. Dorota Rupińska z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

Natomiast 6 stycznia w lesie koło Włocławka znaleziono ciało 19-latka.

Było tuż przy drodze żużlowej, w pobliżu miejscowości Marianki. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu śledczych i prokuratora - informuje st.sierż. Tomasz Tomaszewski:

Przeprowadzone czynności pozwoliły wstępnie ustalić, że do śmierci 19-latka mogły przyczynić się inne osoby. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium i to sekcja zwłok pozwoli ustalić dokładną przyczynę śmierci mieszkańca Włocławka.

Młody mężczyzna miał ranę kłutą. Prowadzone jest śledztwo w sprawie zabójstwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?