Podpisanie listu intencyjnego w Ciechocinku

i

Autor: UM Ciechocinek

Walka z odpadami

Koniec z odpadami w Ciechocinku. Podpisano list intencyjny w tej sprawie

2023-11-21 10:15

W Urzędzie Miejskim w Ciechocinku, podpisano list intencyjny o współpracy w zakresie redukcji oddziaływania na środowisko, efektywności gospodarki odpadami oraz termicznego przekształcania wysokokalorycznych odpadów. Ten dokument ma zapewnić wzajemną współpracę z korzyścią dla mieszkańców Ciechocinka i Torunia.

Nowoczesna walka z odpadami

Zgodnie z intencja sygnatariuszy, Boryszew Nieruchomości wybuduje nowoczesną Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów (ITPO), która wpisuje się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Spółka może wykorzystać energetyczny potencjał odpadów, które zostaną zebrane na terenie Gminy Miejskiej Ciechocinek przez EkoCiech.

Porozumienie w tej sprawie podpisali wczoraj Jarosław Jucewicz Burmistrz Ciechocinka, Łukasz Bubacz, Członek Zarządu Boryszew S.A., Prezes Zarządu Boryszew Nieruchomości, oraz Sławomir Okulicz Prezes Zarządu EkoCiech.

- Podpisane porozumienie wynika bowiem z pilnej potrzeby rozwiązania problemu odpadów z jakim boryka się nasze miasto już od dawna, a które wymaga szybkich i skutecznych rozwiązań. Wychodzi także na przeciw oczekiwaniom rządowym oczekującym od miast uzdrowiskowych realizacji działań proekologicznych, co wpisuje się także prowadzenie działań związanych z utylizacją odpadów. Kiedyś nie wyszła nam próba współpracy z Bydgoszczą w tej dziedzinie, natomiast dzisiaj w to miejsce, mamy perspektywę współpracy z Toruniem. Podpisanie listu intencyjnego powoduje, że wszystkie strony w nim uczestniczące będą zadowolone – mówił Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE