Kolejny dzień z bardzo wysoką liczbą przypadków koronawirusa w regionie [RAPORT 26.09]

2020-09-26 13:33 MWR
Rekord zakażeń w regionie
Autor: pixabay.com

Ostatnie dni przynoszą niechlubne rekordy w liczbie potwierdzonych zakażeń SARS-Cov-2. Dziś (26.09) drugi wynik w Polsce - 1584, w regionie 166. To, jak dotąd, najwyższy wynik. Tym razem najwięcej przypadków jest w powiatach włocławskim, żnińskim oraz w Bydgoszczy. W szpitalu zakaźnym w Toruniu zmarł 75-letni mężczyzna.

Rośnie liczba dodatnich wyników w powiecie włocławskim. Dziś Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował o 56 przypadkach. Ogniskiem zakażeń jest dom pomocy społecznej w Wilkowiczkach. Placówka opiekuje się 89 dorosłymi mężczyznami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zdecydowana większość z nich ma koronawirusa, choruje też część personelu.

Wojewoda kujawsko-pomorski powołał w tym tygodniu sztab kryzysowy, zajmujący się tą placówką. Działania wspomagają również żołnierze WOT, m.in. poprzez dezynfekcję obiektu. Według wczorajszych informacji ze starostwa powiatowego we Włocławku, żaden z zakażonych podopiecznych nie wymaga hospitalizacji.

Według raportu z ostatniej doby, wśród osób zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim jest: 20 osób z Bydgoszczy, 9 z Włocławka, 8 z Torunia, po 3 z Grudziądza i Inowrocławia, 56 z powiatu włocławskiego, 33 z powiatu żnińskiego, 8 z powiatu aleksandrowskiego, 6 z powiatu inowrocławskiego, 6 z powiatu bydgoskiego, 4 z powiatu lipnowskiego, 4 z powiatu brodnickiego, 3 z powiatu toruńskiego, 2 z powiatu rypińskiego. Dwie osoby – w trakcie ustalania sanepidu.Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu poinformował o zgonie jednej osoby chorej na COVID-19. To 75-letni mężczyzna. Przybyło 10 nowych ozdrowieńców.

Na UTP w Bydgoszczy stworzyli respirator. Ma pomóc w walce z Covid-19

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.