Rowerowy Toruń wydało specjalny album na 15-lecie

i

Autor: Rowerowy Toruń W albumie o tym, jak zmieniał się Toruń dla rowerzystów

Rowerowy Toruń wydało specjalny album na 15-lecie

2021-12-08 12:00

Prawie 15 lat temu odbyła się w Toruniu pierwsza Rowerowa Masa Krytyczna. Przez ten czas w aż stu przejazdach udział wzięło w sumie blisko 28 tysięcy osób. Z tej okazji stowarzyszenie wydało specjalny album, a w nim zdjęcia, które pokazują jakie zmiany zaszły w infrastrukturze drogowej Torunia od 2006 roku.

Jeszcze do niedawna rower był postrzegany jako środek transportu na lato. Przez te ostatnie 15 lat wszystko się zmieniło i dziś bardzo wielu rowerzystów jeździ rowerem przez cały rok. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza teraz, gdy na ulicach jest bardzo ciasno i jeszcze nie wszędzie są ścieżki rowerowe - warunki do jazdy na dwóch kółkach nie są najlepsze.

Pierwsza rowerowa Masa Krytyczna odbyła się pod hasłem: Toruń przyjazny dla rowerzystów, wzięło w nim udział około 70 osób. Dziś, w przejazdach udział bierze nawet pół tysiąca cyklistów. Z okazji 15-lecia Stowarzyszenie Rowerowy Toruń wydało specjalny album, a w nim zdjęcia, które pokazują jakie zmiany zaszły w infrastrukturze drogowej Torunia od 2006 roku. To blisko 50 stron dokumentu, w tym często już unikalne zdjęcia miasta i ścieżek rowerowych, a w zasadzie ich budowy - informuje organizator, Joanna Jaroszyńska.

Rowerowy Toruń wydało specjalny album na 15-lecie
Krwiobus na Kujawach i Pomorzu zbiera najcenniejszy dar!

Więcej o albumie, ale i relację z 15-lecia działalności Stowarzyszenia Rowerowy Toruń znajdziecie na stronie: www.rowerowytorun.com.pl lub TUTAJ.​​​​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!