Rowerowy Toruń wydało specjalny album na 15-lecie

2021-12-08 12:00
Rowerowy Toruń wydało specjalny album na 15-lecie
Autor: Rowerowy Toruń W albumie o tym, jak zmieniał się Toruń dla rowerzystów

Prawie 15 lat temu odbyła się w Toruniu pierwsza Rowerowa Masa Krytyczna. Przez ten czas w aż stu przejazdach udział wzięło w sumie blisko 28 tysięcy osób. Z tej okazji stowarzyszenie wydało specjalny album, a w nim zdjęcia, które pokazują jakie zmiany zaszły w infrastrukturze drogowej Torunia od 2006 roku.

Jeszcze do niedawna rower był postrzegany jako środek transportu na lato. Przez te ostatnie 15 lat wszystko się zmieniło i dziś bardzo wielu rowerzystów jeździ rowerem przez cały rok. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza teraz, gdy na ulicach jest bardzo ciasno i jeszcze nie wszędzie są ścieżki rowerowe - warunki do jazdy na dwóch kółkach nie są najlepsze.

Pierwsza rowerowa Masa Krytyczna odbyła się pod hasłem: Toruń przyjazny dla rowerzystów, wzięło w nim udział około 70 osób. Dziś, w przejazdach udział bierze nawet pół tysiąca cyklistów. Z okazji 15-lecia Stowarzyszenie Rowerowy Toruń wydało specjalny album, a w nim zdjęcia, które pokazują jakie zmiany zaszły w infrastrukturze drogowej Torunia od 2006 roku. To blisko 50 stron dokumentu, w tym często już unikalne zdjęcia miasta i ścieżek rowerowych, a w zasadzie ich budowy - informuje organizator, Joanna Jaroszyńska.

Rowerowy Toruń wydało specjalny album na 15-lecie
Krwiobus na Kujawach i Pomorzu zbiera najcenniejszy dar!

Więcej o albumie, ale i relację z 15-lecia działalności Stowarzyszenia Rowerowy Toruń znajdziecie na stronie: www.rowerowytorun.com.pl lub TUTAJ.​​​​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE